5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Ivana Gáborík: 5 dôvodov, prečo si zamilujete vonkajší koberec

Hoci ich v sortimente záhradných doplnkov vidíme stále častejšie, vonkajšie koberce stále ešte nie sú na našich terasách, balkónoch a záhradách úplne udomácnené.

To je veľká škoda, pretože okrem nezameniteľného štýlu majú aj veľa funkčných a praktických vlastností, vďaka ktorým si ich zamilujete na prvý pohľad. Poďte ich objaviť so slovenskou blogerkou Ivanou Gáborík.

1. Vonkajší koberec nevybledne

Farby a vzory vonkajších kobercov sú nielen krásne pre oko, ale hlavne extrémne odolné. Najčastejšie sú totiž vyrobené z polypropylénu, ktorý je odolný proti UV žiareniu, takže sa nemusíte báť, že by žiarivé farby na slnku po prvej sezóne vybledli.

„Najväčšiu výhodu momentálne vidím v tom, že naša malá Bella trávi viac času vonku a práve vonkajšie koberce sa stali naším miestom, kde si rozložíme hračky, tancujeme, čítame knižky a večeriame... Je príjemný na dotyk a veľmi ľahko sa čistí.“

2. Odolnosť za každého počasia

Materiál, z ktorého sú koberce vyrobené, sa okrem farebnej stálosti vyznačuje tiež odolnosťou proti plesni aj poveternostným vplyvom. To znamená, že si nemusíte robiť starosti ani pri častejších letných búrkach – váš koberec ich prežije bez ujmy.

„Koberec nám už mnohokrát zmokol a stále vyzerá ako nový. Už ho máme 4 mesiace. Prežil dokonca aj sneženie na začiatku jari!“

3. Koberec na balkón aj záhradu

Vonkajší koberec môžete s čistým svedomím položiť na dlažbu, trávu, betón, drevené dlaždice – v podstate na akýkoľvek povrch, ktorý máte k dispozícii. Koberec vám zaistí komfort pri došliapnutí a navyše zútulní priestor a vytvorí dojem vonkajšej obývačky úplne kdekoľvek.

„Tento kúsok sa radí medzi mimoriadne nenáročné koberce a praktické záhradné kúsky. Odporučila by som ho komukoľvek všetkými desiatimi. Už mám dokonca vyhliadnuté ďalšie.“

4. Bezproblémová starostlivosť

Akákoľvek nehoda s prevráteným tanierom alebo vyliatym červeným vínom totiž pôjde ľahko vyriešiť jednoduchým utrením pomocou handričky a v „závažnejších“ prípadoch pomôže opláchnutie záhradnou hadicou. Potom už stačí len nechať koberec uschnúť na slniečku a bude ako nový.

„Jednoduchá údržba kobercov dostane do kolien v prvom rade rodičov malých detí i majiteľov domácich zvierat.“

5. Maximálne využitie

Keď bude končiť letná sezóna a vy sa zo svojej „záhradnej obývačky“ budete presúvať dnu, vonkajší koberec nemusí nutne na povalu.

Ak sa vám páči jeho vzor a farba, skvele ho vďaka jeho odolnosti využijete aj na vyťažených miestach domova – v kuchyni, na chodbe alebo dokonca v kúpeľni. Len si pod neho nezabudnite zaobstarať protišmykovú podložku.

„Páči sa mi, že vďaka univerzálnosti tohto kúsku nekončí jeho využitie zároveň s letom. Môžem ho rozložiť napríklad aj v predsieni bez toho, aby pôsobil nepatrične.“