5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Ako pripraviť byt na návštevu

S jesenným počasím pribúdajú domáce návštevy priateľov i rodiny, ktoré potom najčastejšie veľkolepo vrcholia v priebehu Vianoc. Ako ale svoj byt pripraviť a prispôsobiť tak, aby všetky tieto stretnutia prebehli čo najhladšie a hlavne najpohodlnejšie?

Máme množstvo vychytávok, vďaka ktorým sa u vás budú hostia cítiť ako doma, či už sa zdržia na večerné posedenie, alebo dokonca na niekoľko nocí.

1. Sedenie

Obávate sa, že sa v plnom počte pozvaných tentokrát už nezmestíte na vašu pohovku, ale pritom rozhodne neplánujete kupovať väčšiu?

Dilemu pohodlného usadenia všetkých hostí v obývačke vyriešte elegantne pomocou ľahko prenosných taburetov a pufov. Keď práve nebudete mať „plný dom“, tak ich môžete využiť na sedenie v predsieni pri obúvaní alebo ako praktický odkladací priestor.

2. Spanie

Ste radi, keď môžete svojich najbližších cez sviatky pozvať na prespanie, ale váš malý byt bez izby pre hostí už tak úplne nesúhlasí? Vytvorte pohodlné dvojlôžko priamo vo svojej obývačke. Štýlové a jednoduché pohovky Karup rozložíte počas sekundy, ale ich najväčšou výhodou je futónový matrac, na ktorom sa nielen pohodlne sedí, ale aj vaši hostia sa na ňom vyspia doružova.

Tip: Ak rozkladaciu pohovku už máte, ale potrebujete ubytovať ešte viac hostí, potom oceníte jednoduché samostatné futónové matrace. Niektoré z nich možno dokonca poskladať a keď sa na nich práve nespí, tak ich môžete používať ako taburet.

3. Maličkosti, ktoré robia rozdiel

Hostíte u seba niekoho dlhšie ako jednu noc? Uistite sa, že sa u vás bude cítiť ako doma. Pripravte mu milý uvítací balíček s voňavým mydlom, županom, uterákom, papučami aj kefkou na zuby. Veľký efekt urobí, ak zútulníte aj samotnú izbu pre hostí voňavou sviečkou, rozkošnými vianočnými svetielkami či mäkučkým plédom cez posteľ.

Použite príjemné obliečky a oblečte minimálne dva rôzne vankúše, aby si mohol zvoliť, ktoré sú mu príjemnejšie. Navyše vrstvenie textilu napomáha útulnejšiemu dojmu, obzvlášť v zime. Skvelé tiež bude, ak hosťovi uvoľníte zásuvku, skrinku alebo časť šatníkovej skrine, do ktorých by si mohol uložiť oblečenie a ďalšie veci z kufra.

4. Jedálenský stôl na slávnostné aj všedné dni

Cez sviatky býva o poznanie plnšie hlavne pri jedálenskom stole. Zvážte investíciu do kvalitného rozkladacieho kúska. Tak stôl počas roka nebude zaberať veľa miesta, ale v prípade potreby usadíte celú rodinu. Majte na mysli, že pohodlné stolovacie miesto pre jedného by malo mať minimálne 60 cm na šírku a 40 cm do hĺbky.

Pokiaľ je pre vás výber správneho jedálenského stola v podstate španielskou dedinou, tak sa nechajte inšpirovať našimi tipmi!

5. Praktické lavice

Ľahko sa tiež môže stať, že k rozloženému jedálenskému stolu budete mať naraz nedostatok stoličiek. Pokiaľ ale nechcete kupovať ďalšie kusy len aby ste ich využili párkrát do roka, zvoľte alternatívne riešenie.

Opäť sa môžete spoľahnúť na štýlové pufy a taburety, ktoré budete využívať aj inak, alebo zvážte zaobstaranie dizajnovej lavice. Tá zaberie v interiéri menej miesta a ak máte deti, tak sa ich na ňu vojde viac vedľa seba.