Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
10 €RegistráciaPrihlásenie10 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Ako dodať domovu vianočnú atmosféru na poslednú chvíľu

Vianoce sú považované za sviatky pokoja a mieru, avšak v dnešnom svete to často neplatí. Vytvorenie perfektnej vianočnej atmosféry a krásne nazdobeného bytu so sebou prináša množstvo časovo náročných a často aj stresujúcich aktivít.

Ak nestíhate všetko zariadiť tak, ako by ste potrebovali, nezúfajte. Máme pre vás niekoľko tipov, ako si domov pustiť vianočného ducha aj bez toho, aby ste sa museli stresovať.

Základ je plánovanie

Rozvrhnite si rôzne aktivity na každý deň. Napíšte si na kus papiera dátum a hodinu, kedy a čomu sa budete venovať a majte ho stále na očiach. Jednotlivé aktivity nemusia zabrať veľa času, stačí každý deň 30 minút až hodina a uvidíte, že na Vianoce budete mať všetko pripravené. Jeden deň napríklad ozdobte stromček, druhý deň vyveste svetielka do okien, tretí deň pripravte vetvičky do vázy, ďalší deň zabaľte darčeky.

Hlavne jednoducho

Stavte na minimalizmus a prírodný štýl, ktorý je trendom tohtoročných Vianoc. Vydajte sa do prírody a nazbierajte vetvičky. Tie potom môžete použiť na veniec alebo ich dať jednoducho do vázy. Do vetvičiek potom môžete zapliesť svetelnú reťaz alebo ich môžete osviežiť len s pár vianočnými ozdobami. Hotovo budete mať za pár minút a efekt bude dokonalý.

Prevoňajte si domov

Ďalším rýchlym a jednoduchým spôsobom, ako navodiť vianočnú atmosféru je prevoňať domov aromatickými sviečkami alebo difuzérmi s vôňou škorice, vanilky, ihličia alebo citrusov. Večer pri sviečkach, ktoré krásne voňajú a poletujúce vločky snehu za oknami navodia tú pravú atmosféru vianočného pokoja. Môžete staviť aj na purpuru a vonné tyčinky.

Dolaďte atmosféru svetielkami

Nielen sviečky, ale aj svetelné reťaze a ozdoby vytvoria útulnú atmosféru. Aby svetlá nepôsobili rušivo, voľte skôr jednu farbu, ideálne teplý odtieň bielej, ktorý pripomína plameň sviečok. Svetelné reťaze sa hodia kamkoľvek – od okien cez stromček až po veľké poháre, v ktorých vytvoria originálne zátišie.

Jednoduché cukrovinky

Napečte si len tie najjednoduchšie druhy cukroviniek a zvyšok objednajte v cukrárni. Možno prídete na to, že ich toľko ani nepotrebujete. Ideálne sú napríklad jednoduché vanilkové rožky, linecké pečivo s marmeládou alebo perníčky.

Textilné doplnky

Nič vám doma nevyčaríVianoce tak rýchlo a efektívne ako vankúšiky s vianočným motívom. Tie potom umiestnite v hojnom počte na sedaciu súpravu. Nezabudnite ani na sviatočné obrusy do kuchyne alebo utierky a chňapky s vianočným motívom. V spálni zase navodíte tú pravú atmosféru károvanými obliečkami z flanelu alebo mikroplyšu.

Majte v dekoráciách poriadok

Každoročné triedenie a hľadanie ozdôb i dekorácií si môžete ušetriť vďaka tomu, že si na ozdoby zaobstaráte šikovný organizér. Vyberať môžete z praktických boxov s vekom, ktoré ochránia veci pred prachom, rozbitím aj prípadným vlhkom. Pokiaľ nemáte úložných priestorov nazvyš, oceníte úložné boxy, ktoré zasuniete pod posteľ.