Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Nanovo a ešte lepšie: tipy pre harmonickejšie bývanie

Cítite, že váš domov nutne potrebuje zmenu? To však nemusí hneď znamenať zaobstaranie nového nábytku i doplnkov. Niekedy stačí len niečo premiestniť alebo inak usporiadať a zrazu zistíte, že sa vám doma lepšie dýcha. Pripravili sme si pre vás niekoľko tipov pre každú miestnosť inšpirovaných učením feng šuej, ktoré urobia z vášho domova ešte útulnejšie miesto.

Spálňa

1. Obmedzte umelé materiály na minimum. Vyberajte doplnky a textílie z prírodných a udržateľných materiálov, akými sú ľan, vlna alebo morská tráva.

Spálňa

2. Vždy starostlivo zatvárajte všetky dvierka a zásuvky od komôd, keď ich práve nevyužívate. Miestnosť bude mať zrazu lepšiu energiu.

Spálňa

3. Vyvarujte sa veľkých zrkadiel. Hlavne tých, do ktorých vidíte priamo z postele.

Spálňa

4. Nepoužívajte akékoľvek elektronické zariadenia a displeje s nezdravým modrým svetlom. Bude sa vám spať oveľa lepšie.

Spálňa

5. Nočný stolík by mal byť umiestnený na oboch stranách postele. Majte na ňom vždy len jednu jedinú knižku. Tú, ktorú práve čítate.

Obývacia izba

1. Stagnujúcu energiu v rohoch miestnosti rozhýbte pomocou živých rastlín, obrazu alebo lampy. Aj nábytok voľte radšej so zaoblenými rohmi.

Obývacia izba

2. Vneste do miestnosti novú životnú energiu pomocou izbových rastlín, ktoré zároveň pomáhajú čistiť vzduch. Ak máte málo miesta, využite nástenné kvetináče.

Obývacia izba

3. Pomocou správne umiestneného zrkadla sa vám podarí miestnosť zväčšiť a vďaka odrazu denného svetla i presvetliť. Môžete ich použiť aj viac, len ich neumiestňujte priamo oproti sebe.

Obývacia izba

4. Vyberajte doplnky z kontrastných materiálov, ktoré sa budú navzájom skvele dopĺňať. Napríklad drevo a kov alebo kamenina a sklo.

Kúpeľňa

1. Vybalancujte v kúpeľni prevažujúci element vody pomocou prvkov a doplnkov z dreva alebo kameniny.

Kúpeľňa

Na presvetlenie miestnosti umiestnite zrkadlo na zadnú stranu dverí do kúpeľne.

Kúpeľňa

3. Urobte v kúpeľni miesto pre rastlinky. Len je potrebné vybrať také, ktoré milujú vysokú vzdušnú vlhkosť.

Kúpeľňa

4. Najzásadnejšou je jednoznačne dokonalá čistota. S tou vám pomôžu rôzne vychytávky a organizéry.

Jedáleň

1. Ak je vaša jedáleň súčasťou obývačky alebo kuchyne, je dobré ju aspoň vizuálne oddeliť. Možno len pomocou závesu alebo police s rastlinami či dekoráciami.

Jedáleň

2. Investujte do stabilného jedálenského stola z kvalitného materiálu.

Jedáleň

3. Zamerajte sa na vyváženosť farieb. Jedáleň by nemala byť príliš pestrá, ale ani nevýrazná. Vyberte pár farebných akcentov, ktoré oživia celok.

Jedáleň

4. Nezabúdajte na jednoznačnú funkciu miestnosti a osloboďte ju od všetkých ďalších zbytočností či odložených vecí, ktoré tu možno skončili, pretože inde nebolo miesto.

Predsieň a chodby

1. Na tieto časti domova sa často zabúda. Oživte ich steny obľúbenými obrazmi, plagátmi alebo zarámovanými fotkami pre osobitejší ráz.

Predsieň a chodby

2. Strategické umiestnenie zrkadla opäť presvetlí aj dlhú tmavú chodbu alebo malinkú predsieň.

Predsieň a chodby

3. Odstráňte akékoľvek prekážky, ktoré by mohli stáť v ceste pri otváraní a zatváraní dverí. Pomocou skrinky na topánky skroťte aj všetky neposlušné páry topánok.

Navnadili sme vás?

Prečítajte si náš článok, kde sa dozviete mnoho ďalších detailov, ktoré vylepšia váš každodenný život ♥