Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
10 €RegistráciaPrihlásenie10 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Ako pripraviť domov na večierok (nielen na Silvestra)

Či už doma plánujete usporiadať divokú párty, alebo len menšie posedenie s najbližšími priateľmi, poradíme vám, s akými doplnkami budete mať zaručený úspech a ktoré dekorácie vám pomôžu navodiť špeciálnu atmosféru.

1.

Prvý dojem po príchode je dôležitý. Uistite sa, že máte v predsieni upratané a tiež dostatok priestoru na odloženie topánok a voľných vešiačikov na zavesenie kabátov všetkých prichádzajúcich. Určite nechcete, aby potom zvršky hostí zostali na jednom zhromaždení na stoličke.

2.

Pokiaľ budete väčšinu času v obývačke, uistite sa, že je všade dostatok odkladacích plôch na poháre s pitím a tanieriky. Predsa nechcete, aby váš koberec ozdobila škvrna z pohára s červeným vínom.

Kúpte preto k hlavnému konferenčnému stolu aj menšie a ľahko prenosné odkladacie stolíky, na ktoré pohodlne dosiahnu aj tí, ktorí sedia viac na kraji alebo trochu bokom.

3.

Pripravte sa na večierok aj po logistickej stránke. Upracte všetko z pracovnej linky v kuchyni. Voľné miesto sa bude hodiť, až budete chystať ďalšie pohostenie alebo aranžovať na taniere dobroty, ktoré priniesli hostia. Uistite sa, že je kôš vynesený, aby ste to potom nemuseli riešiť v priebehu.

Tiež sa pokúste usporiadať a čo najviac uvoľniť chladničku. Do kariet v zime nahráva, že môžete čiastočne využiť aj balkón či terasu. A nakoniec – nezabudnite si dopredu pripraviť poriadnu zásobu ľadových kociek do drinkov!

4.

Bez niečoho pod zub nie je žiadna správna párty. Ale komu by sa chcelo stráviť celý deň predtým v kuchyni prípravami? Ak ani vám nie, tak nevymýšľajte žiadne zložité kreácie.

Jednoduchosť často chutí najlepšie a pokiaľ naaranžované suroviny podčiarknete štýlovým riadom a podnosmi, všetko bude pôsobiť krásne slávnostne bez toho, aby ste prípravami strávili celú mladosť.

5.

Nalaďte priestor na správnu nôtu. Príjemná hudba urobí s atmosférou zázraky. Pripravte si vopred vlastný playlist, ideálne dva – pomalší aj svižnejší, podľa nálady potom zvolíte vhodnejší.

Vôňa môže tiež robiť divy, len zvoľte radšej jemnejší variant, ktorý neprebije arómu vašich pochutín. Vonná sviečka navyše miestnosť dokonale zútulní.

6.

Ak sa chcete zapísať ako skvelý hostiteľ, skúste to cez drinky. Dajte si záležať, aby boli v krásnych pohároch, vždy dokonale vychladené, s eko-friendly slamkou a ideálne zdobené plátkom ovocia. To potom aj neskutočne jednoduchý koktail bude pôsobiť ako mini umelecké dielo.

7.

Pokiaľ zápasíte s usadením všetkých hostí, spoľahnite sa na praktické pufy či lavice. Alternatívne môžete využiť aj štýlové rozkladacie futóny a matrace. Len pozor, sú také pohodlné, že spoločensky unavenejší jedinci by si na nich mohli rovno ustlať až do rána.

8.

Ambientné svetlo zaistí na večierku uvoľnenejšiu náladu. Rozsvieťte preto v rôznych rohoch miestnosti menšie lampičky namiesto silného stropného svetla. Skvelým doplnkom bude aj kreatívne umiestnenie svetelnej reťaze alebo inej vianočnej dekorácie.

9.

Pokiaľ nie ste fanúšikmi organizovanej zábavy, tak si nelámte hlavu nad veľkým vymýšľaním rôznych aktivít. Ľuďom väčšinou stačí byť spolu a jednoducho klebetiť, piť a jesť. Ak predsa len chcete zábavu niečím okoreniť, alebo skúsiť so starými kamarátmi niečo nové, vytiahnite novú spoločenskú či logickú hru.

10.

A nakoniec – hneď ako dorazia prví hostia, zabudnite na všetku nervozitu a hoďte za hlavu všetko, o čom si myslíte, že ste mohli pripraviť lepšie. Hostia rovnako neriešia, či nejaká časť domu mohla byť upratanejšia, alebo že máte málo druhov jednohubiek. Zato na usmievavých hostiteľov len tak nezabudnú!