Cyber Monday | Zľava 20 % na všetko s kódom CYBER20*Neplatí na už zľavnené a vybrané produkty.

5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Všetko, čo potrebujete vedieť o značke Karup Design

MICHAELA ŠELENBERKOVÁ • 5. APRÍLA

„Karup" patrí k Bonami ako rošt k posteli a ich variabilné pohovky sú medzi zákazníkmi veľmi obľúbené. Ako sa navyše čoskoro dozviete, ani ten rošt a posteľ nie sú vždy potrebné. Ak ste o tejto značke ešte nepočuli, alebo sa nemôžete rozhodnúť, ktorý model zaobstarať domov, pohodlne sa posaďte, prevedieme vás výberom.

Inšpirácia v tradičných japonských spálňach

Karup do našich domovov prináša japonský minimalizmus a svoj ikonický kúsok – futón. Ten je oproti klasickému matracu zrolovateľný a umiestňuje sa buď priamo na zem, alebo na rohož tatami. Cez deň zaberá minimum miesta, čo dokonale zapadá do japonského spôsobu života.

Škandinávsky nádych

Ďalej tu nájdete futónové matrace, ktoré sú silnejšie ako klasické futóny, takže si na nich ešte lepšie odpočiniete. Ich skladnosť a prírodné výplne pritom zostávajú. Postupne prišli aj ďalšie rady nábytku s minimalistickým dizajnom a z kvalitného severského dreva.

1-2-3: jednoduché, dobré a praktické

Karup sa skvele hodí do malých priestorov, kde musíte bojovať o každý meter navyše. Multifunkčný nábytok je dizajnovaný tak, aby poslúžil ako miesto na posedenie, prespanie i leňošenie. Rozkladanie je jednoduché, zvládnete to za 1, 2, 3... už asi rozumiete.

Z čoho môžete vyberať:

Kolekcií a materiálov je tu naozaj dostatok a v bohatej ponuke sa môžete trochu stratiť. Preto vám ju teraz radi priblížime. Skvelé je, že tento variabilný nábytok sa nedá len tak ľahko zaškatuľkovať, chvíľku je pohovkou, potom zase posteľou.

Na sedenie (aj ležanie)...

Variabilné pohovky sú polohovateľné a majú ohybné matrace, takže z nich vytvoríte hneď niekoľko kusov nábytku. Jedna variabilná sofa môže slúžiť ako pohodlná pohovka, no zároveň sa v rozloženom stave bude hodiť ako posteľ na prespanie pre návštevy.

Na ležanie (aj sedenie)...

Rámy postelí: ak sa vám myšlienka tradičného japonského nocovania zapáčila, ale spanie na zemi je pre vás príliš veľká zmena, vyberte si jednu z Karup japonských postelí. Ide o estetickú záležitosť z kvalitného dreva. Stačí už len doplniť matrac.

Futóny: tenšie tradičné matrace, na ktorých môžete leňošiť pri sledovaní filmu, či ich poskytnúť ako miesto na prespanie pre svojich hostí. Počas okamihu ich zložíte a urobíte z nich puf na sedenie.

Futónové matrace: prebrali to najlepšie z tradičných futónov. Skvele sa prispôsobia vášmu telu a budú mu pevnou oporou pri spánku. Na rozdiel od japonských futónov majú vyššiu hrúbku a hustotu. Preto o nich nemožno hovoriť ako o pravých futónoch, ale skôr ako o vylepšených futónových matracoch.

Úložné priestory

Rozhodne neprehliadnite ďalšie kúsky nábytku Karup Design, ako sú najrôznejšie komody, vešiaky, stoličky a nočné stolíky.

Nábytok pre deti

Karup myslí aj na tých najmenších, takže tu nájdete aj pohodlné kresielka, ktoré počas chvíľky rozložíte na matrac. Ten môže slúžiť ako priestor na hranie alebo postieľka pre popoludňajšieho šlofíka. Kresielka pripomínajú rozkošné hniezdočká a zaobstaráte ich v rôznych pastelových farbách.

Vonkajší nábytok

Vonkajšie kreslá a pohovky z kolekcie OUT ™ si zachovávajú svoje multifunkčné využitie, ale navyše sú vyrobené z prémiového materiálu Dralon, ktorý je odolný proti škvrnám i vode. A tak si môžete užiť dokonalú pohodu priamo pod šírym nebom.

Severské drevo

Karup sa sústredí na čo najväčšiu šetrnosť k prírode a udržateľnú výrobu. Každý použitý kúsok dreva má certifikáciu FSC®, ktorá zaručuje, že drevo bolo získané zo šetrne obhospodarovaných lesov. Väčšina použitého dreva pochádza zo švédskych, fínskych a estónskych lesov a je natretá výhradne lakmi a farbami na vodnej báze.

Udržateľná výroba

Výplne použité na matrace, pohovky a kreslá sú z veľkej časti vyrobené z prírodných vlákien ako kokos a latex, doplnené o prebytky z textilnej výroby. Tým Karup dôvtipne minimalizuje plytvanie.

Pestrá škála farieb a materiálov

Ponuka farieb je tak bohatá, že si vyberie ako priaznivec neutrálnych zemitých i pastelových farieb, tak aj milovník pestrých interiérov. Textílie poťahov majú označenie OEKO-TEX ®, ktoré zaručuje, že materiál je zdravotne vyhovujúci

Medzi materiálmi poťahov nájdete aj ľan alebo módny menčester.

Zapáčila sa vám značka Karup? Ešte oveľa viac nájdete tu.