30 000+ produktov s garanciou dodania do Vianoc →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Ako usporiadať šatníkovú skriňu

Beáta Vaňková
Beáta Vaňková
Bonami Blogger

Praská vaša skriňa vo švíkoch, no napriek tomu máte príliš často neodbytný pocit, že nemáte čo na seba a striedavo nosíte len pár kúskov oblečenia? Možno je na čase usporiadať šatníkovú skriňu a urobiť v nej trochu prievan.

Ukážeme vám, vďaka ktorým vychytávkam využijete v šatníku miesto na maximum a ako efektívne poskladať oblečenie, aké organizéry zaistia dokonalý prehľad.

Rozdeľte šatník do kategórií

Jednotlivé police v skrini rozdeľte na tričká, svetre či nohavice. Tieto kategórie potom segmentujte pomocou rôznych organizérov a prepážok. V praxi to vyzerá tak, že kategóriu tričiek rozdelíte na tielka, tričká s krátkym rukávom a tričká s dlhým rukávom. Rovnako tak nohavice môžete rozdeliť na džínsy, spoločenské nohavice a tepláky na doma.

Do úrovne očí uložte oblečenie, ktoré používate najčastejšie. Týmto spôsobom pokračujte aj v ďalších policiach smerom dole – teda od najpoužívanejších vecí po menej potrebné.

Trieďte veci na vešiakoch

Vešanie oblečenia na vešiaky potrebuje praktický systém. Vešať môžete postupne napríklad oblečenie bez rukávov, s krátkym rukávom, dlhým rukávom, svetre a potom bundy. V rámci každej kategórie potom každý segment rozvešajte podľa farieb.

Na vešiaky patrí oblečenie z jemnejších materiálov, ktoré vyžaduje šetrnejšiu starostlivosť a ľahko sa krčí. Používajte širšie vešiaky, ideálne zamatové proti kĺzaniu látky. Drôtené vešiaky by mohli jemnú látku poškodiť. Na opasky, kabelky, šatky alebo klobúky potom využite špeciálne tvarované vešiaky. Vďaka nim budete mať medzi všetkými vecami dokonalý prehľad.

Ako skladať oblečenie

V zásuvkách skladajte oblečenie vertikálne. Získate tak lepší prehľad o všetkých kúskoch a keď budete oblečenie vyberať, nerozhodíte celú kôpku. Praktické sú tiež police, pojazdné regály a zásuvky, ktoré umožňujú prehľadné usporiadanie oblečenia. Ešte lepšiu organizáciu ale zaistíte vhodnými kovovými oddeľovačmi na police, ktoré vytýčia priestor pre tričká, svetre, uteráky i posteľnú bielizeň.

Praktická vychytávka pre deti

Veci deťom môžete naskladať do rôznych úložných boxov podľa druhu oblečenia. Do jedného boxu teda narovnáte vertikálne napríklad tričká a do ďalšieho nohavice. Keď na každý box nalepíte štítok s obrázkom odevu, deti si tak ľahko nájdu to, čo potrebujú bez vašej pomoci.

Organizácia spodnej bielizne

Spodnú bielizeň v komode odporúčame zorganizovať do špeciálnych políc, organizérov alebo boxov. Lepšie si tak rozdelíte bielizeň, ktorú máte na každodenné nosenie a ktorú na zvláštne príležitosti.