5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Bonami na návšteve: osobitý domov v bohémskom štýle

Ivet v Bonami pracuje ako hlavný nákupca bytových doplnkov a dekorácií, a tak niet divu, že aj jej vlastný byt je premyslený do posledného detailu. Rovnako tak sa doň premieta aj bohémska radosť zo života a obľuba v objavovaní nových miest ♥

Počas našej návštevy prezradila, čo všetko pri zariaďovaní svojho domova zohľadňovala a na ktoré kúsky nedá ani dnes dopustiť.

Odľahčený spôsob bývania

V spálni na prvý pohľad zaujme posteľ z paliet, vedľa ktorej Ivet umiestnila aj netradičné nočné stolíky.

„Bolo to také ad hoc riešenie, pretože posteľ je veľmi nízka a nie je jednoduché nájsť stolčeky v zodpovedajúcej výške. Zvolila som preto namiesto nich poličky, ktoré som mohla umiestniť presne tak, ako som potrebovala.”

Aby priestor pôsobil ľahko, využila Ivet namiesto šatníkovej skrine vešiak na oblečenie.

„Rada sa limitujem množstvom úložných priestorov, pomáha mi to udržať si také veci, ktoré skutočne potrebujem, a tým sa aj ľahko zbaviť tých, čo nevyužívam."

Osvetlenie a dekorácie

Najväčšiu radosť robia Ivet dekorácie. S plédmi, kobercami, vankúšmi a kožušinami totiž môže ľahko obmeniť charakter interiéru nielen podľa nálady, ale i ročného obdobia. Dôraz kladie aj na náladové osvetlenie.

„Nie som fanúšikom lustrov, ktoré osvetľujú celú miestnosť. Namiesto toho volím radšej niekoľko menších zdrojov svetla, ktoré poskytnú mäkké teplé svetlo a priestor zútulnia. Inšpirácia pramení zo Škandinávie, kde sa tvrdí, že každá miestnosť potrebuje aspoň sedem malých svetelných zdrojov – stolové lampy, sviečky, svetielka a nástenné či stojacie lampy,” vysvetľuje.

Úsporné riešenie priestoru

Aby Ivet využila miesto efektívne, spojila obývaciu izbu s jedálenským aj pracovným kútom a stavila na variabilné kúsky nábytku.

„Musela som pracovať s relatívne malou obývacou izbou, preto som chcela pohovku, ktorá nebude príliš robustná. Karup sedačka má namiesto klasických bočných stien a opierok rúk len kožený pás, čím pôsobí vzdušne a minimalisticky. Navyše ju môžem rozložiť, takže je ideálna pre návštevy. Na futóne sa navyše veľmi pohodlne spí. Veľkým plusom sú aj vyššie nožičky – priestor pod sedačkou preto využívam pre uloženie boxov s perinami," dodáva Ivet.

Viac rád a tipov nájdete tu