Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Bonami na návšteve: priestranný víkendový byt pri jazere

Linda má v Bonami na starosť všetko, čo súvisí s interiérovým dizajnom a architektúrou. V poslednej dobe ju najviac zamestnáva vzhľad našich nových predajní. Najnovšie interiérové trendy rada skúša na vlastnej koži - sama hovorí, že byt je vlastne také jej laboratórium.

Víkendový byt, kam jazdí s rodinou načerpať energiu po hektickom pracovnom týždni, je odrazom vkusu a životného štýlu nielen jej, ale aj jej muža a dvoch synov, ktorí tu najradšej oddychujú športom a prechádzkami so psom v okolitej prírode. Poďte nakuknúť ❤︎

Nechať vyniknúť krásu prírody

Hlavnou myšlienkou pri zariaďovaní interiéru bolo, ako zútulniť tento veľký priestor, zároveň pritom ale zachovať jeho vzdušnosť a krásny výhľad na jazero, ktorý je jeho najväčšou ozdobou. Vyberali sme preto nízke kusy nábytku a úložné priestory sme nechali vyrobiť stolárom na mieru do stavebne pripravených výklenkov.

Použitá farebná paleta odráža nádhernú prírodu, ktorá je za oknami: šišky a kôra borovíc, piesok na pláži alebo jazero meniace svoje farby podľa dennej doby a počasia. Určite by prospelo dať ešte na steny nejaké pekné obrazy alebo zarámované fotky.

Materiálové ladenie

Veľký dôraz sme kládli na harmonické zladenie rôznych použitých druhov a odtieňov dreva. Na podlahe je teda dub v koňakovom odtieni, ku ktorému skvele ladí dymovohnedý orechový masívny stôl. Na zmäkčenie aj zútulnenie interiéru je tu použité veľké množstvo bytových textílií.

Vzhľadom na neštandardnú veľkosť jedálenského stola tu nájdu svoje uplatnenie nadrozmerné dekorácie, ako je napríklad krásna váza so zhrdzavenou patinou alebo okrúhle mosadzné podnosy.

Dekorácie

Mojou vášňou sú dekorácie v prírodných odtieňoch ladiacich k farbám interiéru. Niektoré sú zakúpené a časť z nich sú suveníry z ciest alebo spomienky na spoločné rodinné zážitky.

Rada v interiéri používam veľké množstvo váz a vázičiek, do ktorých aranžujem ako čerstvé kvety, tak všetko, čo nájdem pri prechádzke lesom. Skvele vyzerajú napríklad smrekovcové vetvičky so šiškami alebo lesné papradie.

Odborníci radia

Zaujíma vás, ako vybrať pohovku pre veľkú rodinu, alebo aká je správna veľkosť koberca pre vašu obývaciu izbu? S tým vám poradí naša dizajnérka Linda ♥