30 000+ produktov s garanciou dodania do Vianoc →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Ako vytvoriť kúzelnú vianočnú atmosféru v obývacej izbe

Volá sa Zergi Bori a živí sa ako fotografka. Veľmi často pracuje z domova, a tak je pre ňu dôležité, aby sa doma cítila dobre v ktoromkoľvek ročnom období. V decembri sa snaží vniesť sviatočnú atmosféru do každého kútika svojho interiéru.

S výzdobou začína v obývačke, kde stojí vianočný stromček.

Sviatočné leňošenie na pohovke

„Pohovku jednoducho naladíte do sviatočnej nálady s tematickými vianočnými obliečkami na vankúše. Nemusíte každý rok kupovať nové, ja sama používam tie isté už pár sezón. Navyše skoro všetky moje vankúše majú rovnakú veľkosť, takže môžem obliečky ľubovoľne striedať.
Pomocou plédov a ostatných textílií sa podarí vytvoriť ešte útulnejšiu atmosféru. Oceniť to vedia aj naše 4 mačky, ktoré sú fanúšikmi mäkkých prikrývok, dlhej relaxácie a pomalého životného štýlu v mene lagom a hygge.

Kúzelné poličky

„Rada počas ročných období mením výzdobu poličiek a advent určite nie je výnimkou. Na Bonami som objavila značku Kähler Design, ktorá vyrába úžasné keramické svietniky. Už teraz viem, že ma len tak neomrzia a s radosťou ich budem na Vianoce vyťahovať každý rok."

Dekorácia pre 4 ročné obdobia

„Unikátne závesné kvetináče sú súčasťou môjho interiéru po celý rok. Stačí len podľa sezóny vymeniť dekoráciu. Teraz jesenné makovice nahradia borovicové vetvičky – výsledný efekt je dokonalý ♥"

Dokonalý konferenčný stolík

„Pri výzdobe miestnosti nevynechávam žiadnu voľnú plochu, preto sa ani odkladací stolík nezaobíde bez vylepšenia. Tentokrát som zvolila jednoduchú bielu vázu ozdobenú vetvičkami a bobuľkami. Ako dekoráciu som použila aj parožie, ktoré sme s otcom našli v lese na jednej z prechádzok. Ďalším netradičným prvkom výzdoby sú moje staré, ale stále krásne knižky."

Okenný parapet ako odpočinkový kútik

„Toto je jedno z našich najobľúbenejších miest v dome. Snažím sa tu tráviť čo najviac času, ale občas sú mačky rýchlejšie. Keď sa vonku ochladí, zatiahneme aj biele okenice. Od chvíle, čo sme sa nasťahovali, sa stalo tradíciou na Vianoce natiahnuť okolo celého okna reťaz so svetielkami. Vďaka mäkkým plédom, vankúšikom, čaju a mačacej spoločnosti je tento kútik naozaj tým najútulnějším."

Nemáte dosť vianočnej atmosféry?

Maďarská blogerka Zergi Bori vám ukáže, aké jednoduché je efektne prestrieť slávnostný stôl v prírodnom štýle aj to, čo lahodné môžete pripraviť na slávnostnú večeru ♥