Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Farby Vianoc 2021

Veľa z nás má vianočnú výzdobu spojenú s klasickými farbami, ako je červená alebo zlatá. Ak sa však zaujímate o trendy a interiérový dizajn, pozrite sa, aké farby frčia v roku 2021.

Neutrálne tóny

Pre tohtoročné Vianoce je tým pravým paleta neutrálnych farieb. Ich použitím na vianočnej výzdobe docielite jednoduchosť a eleganciu. Tento trend sa inšpiroval v severských krajinách, ktoré sú charakteristické pre svoje jemné a tlmené tóny. Vianoce môže skvele vystihovať krémová, biela, sivá alebo béžová farba. Ak chcete dekoráciám dodať trocha šmrncu, pridajte zlatú, alebo striebornú farbu.

Zemité odtiene

Zemité odtiene predstavujú pokojné farby v dvoch odlišných formách. V jednej polovici dominujú svetlé a zdržanlivé odtiene, ako je hnedá, sivá, béžová, svetlozelená a svetlomodrá. V druhej polovici nájdete tajomné a teplejšie farby s hlbokými odtieňmi červenej, tmavozelenej a modrej.

Ozdoby v týchto odtieňoch môžu mať aj rôznu štruktúru a trblietavý povrch. Na výber sú okrem sklenených a plastových tiež rôzne drevené dekorácie alebo prírodniny, ktoré sa k zemitým farbám veľmi hodia.
Môžete zvoliť napríklad najrôznejšie drevené hviezdy, drevené vianočné stromčeky, pohľadnice ale aj šišky, žalude alebo slamené ozdoby.

Monochromatické ladenie

Ak hľadáte modernejší vzhľad tradičných vianočných ozdôb a dekorácií, potom je čas namiesto obvyklej červeno-zelenej kombinácie zvoliť monochromatický vzhľad. Nezáleží na farbe, či už ide o chladnú modrú alebo odtiene ružovej, domov zdobený jednou farbou v rôznych tónoch pôsobí zjednotene a elegantne.

Teraz už viete, aké farby a odtiene na Vianoce zvoliť. Pustite sa do výberu vianočných dekorácií a doplnkov.