5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Pečenie a varenie s hravými pomocníkmi od Lékué

Lékué, to je kombinácia funkcie a dizajnu s originálnymi nápadmi, fantáziou a kreatívnou prácou s potravinami. Produkty sú vyrobené predovšetkým z platinového silikónu, ktorý je trvanlivý, prirodzene nepriľnavý, ohybný a zdravotne vyhovujúci. Navyše sa ľahko umýva a udržiava.
Inšpirujte sa touto španielskou značkou a prineste do svojej kuchyne trochu farebnosti a nápaditosti.

Vyrobte si zmrzlinu a ľad

Vytvorte svojim deťom chutnú domácu zmrzlinu. Pripravte si obľúbený sirup, jogurt alebo ovocie a dajte ho jednoducho do formy. Ochranné viečka zabezpečia, že zmrzlina nenapáchne žiadnymi ďalšími arómami z mrazničky.

Ak nie ste fanúšikmi lovenia kocky ľadu po kuchynskej linke, siahnite po forme, z ktorej vám ľad nikam neutečie. Silikónové formy na ľad spĺňajú všetko, čo si môžete priať – nepretekajú, sú z odolného prémiového silikónu a nádherne vyzerajú.

Pomôcky na varenie

Perfektné vajíčka za 3 minúty? Áno, s formičkami Lékué je to raz-dva. Kovová sieťka zaistí, že sa vajíčka uvaria oveľa rýchlejšie ako v klasických formičkách. Ušetrite si čas s touto praktickou vychytávkou.

Spísali sme vám detailný postup, ako na to:
1) Priveďte vodu v hrnci k varu (90 ºC – 95 °C),
2) Položte formičku do pohára a rozbite do nej vajcia,
3) Formičku uzavrite a vložte ju do hrnca,
4) Po 3 minútach formičku vyberte a stratené vajíčka sú na svete.

Formy na pečenie

Pečte od srdca. Základom nemusia byť suroviny, ale kvalitné formy a nadšenie. Zamilujte sa do cukrárskych dezertov, zdobenia a krémov. S formami značky Lékué sa stanete profesionálnym cukrárom aj vy.
Na Bonami nájdete formy na bábovky, torty, koláče, brownies, wafle a veľa ďalších sladkých dobrôt.

Kuchynské náčinie

Dávate prednosť palacinkám so slanou či sladkou náplňou? Nech už sú vaše preferencie akékoľvek, s touto súpravou pôjde ich príprava ľahšie aj rýchlejšie.

Šejker s dvomi vnútornými guľôčkami sa postará o dokonale hladké cesto a obracačku využijete pri následnom smažení.