5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Detská izbička podľa blogerky Smooth & Cooking

Vybavenie útočiska pre malého nezbedníka môže byť radosť aj zábava. Zároveň je potrebné dbať aj na praktickú stránku veci. Aká postieľka zvládne rásť spolu s vaším potomkom? Ktoré motívy vybrať na steny či obliečky?

Dvojnásobná mamička a energická autorka blogu smoothandcooking v tom už má jasno, a tak nám pri návšteve prezradila, ako sa jej podarilo vybaviť detskú izbičku pre trojročného Tobiáša.

Izbička, ktorá neomrzí

Sympatická Kateřina je správnou ženou činu, ktorá neváha všetko vziať do svojich rúk. A je jedno, či ide o prípravu niekoľko chodového menu, alebo premenu izby. A tak aj spočiatku praktická a nenápadná výmena Tobiho detskej perinky za väčšiu pre ňu bola impulzom pre oživenie celej izbičky.

„Tobínek má rád zmeny. Vďaka nim vidí hračky a veci v novom svetle. Takže mu s chuťou a pravidelne presúvam nábytok, premiestňujem a upratujem hračky. Robím mu tak izbičku stále atraktívnou a v jeho očiach zaujímavou.“

Aby teda nebola izbička stále rovnaká, zvolila Kateřina 2 súpravy doplnkov v rôznych farebných paletách, ktoré bude v priebehu roka obmieňať. V prvom variante hrajú hlavnú úlohu hrejivo béžové až horčicové odtiene a druhá je vo sviežich modrých odtieňoch. Avšak vďaka množstvu použitých prírodných materiálov pôsobí izbička vždy útulne.

Ideálna posteľ po všetkých smeroch

Pred samotným výberom mala Kateřina vcelku jasnú predstavu, čo by mala posteľ spĺňať. Predstavovala si tvarovo jednoduchý, ale napriek tomu pre deti zaujímavý kúsok v neštandardných rozmeroch. Tobík má totiž vcelku malú izbičku, v ktorej je potreba šetriť miestom. Dĺžka postele mala byť 160 cm a šírka klasických 90 cm – to aby si k nemu mohli rodičia v prípade choroby alebo uspávania ľahnúť.

Posteľ značky Adeko bola podľa slov Kateřiny láska na prvý pohľad. Vyrobená z masívu, nízka, s perfektnými rozmermi a jej dizajn prirodzene slúži aj ako bočnica proti pádu. Jednoducho vyhovujúca po všetkých stránkach a vcelku jasná voľba.

„Aj po 2 rokoch užívania nás posteľ stále baví a každý, kto k nám príde, ju obdivuje. A ja sa nečudujem, mám totiž v pláne kúpiť ešte druhú a keď bude čas, tak do nej ustlať Vincentovi.“

Výber obliečok

So zmenou periny za väčšiu došlo aj na výber nových obliečok, ktoré mamička sčasti nechala aj na Tobíkovi. Jej favoritom je posteľná bielizeň z prémiovej bavlny doplnená jemnými motívmi, ktoré podľa nej majú nekonečné možnosti využitia. Prírodná potlač dokonale zapadla do lesnej izbičky a minimalisticky bodkovaný vzor si (na maminine prekvapenie) vybral sám Tobík.

„Viem si predstaviť, že keď sa raz bude sťahovať, tak mu ich so sebou zabalím. Sú nadčasové, kvalitné a vkusné pre akúkoľvek vekovú kategóriu. Aj ja sama by som si ich dala do spálne.“

Viac rád a tipov pre detskú izbu