5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Jarné stolovanie: ako elegantne prestrieť veľkonočný stôl

Veľká noc je vhodnou príležitosťou na stretnutie s blízkymi. Keďže sú symbolom znovuzrodenia a sviežosti, prispôsobte tomu aj veľkonočný stôl.

Jarná výzdoba nemusí byť zložitá. Dojem urobíte s jednoduchým jedálenským servisom, niekoľkými drobnými veľkonočnými dekoráciami a hlavne s⁠ čerstvými kvetmi.

Inšpirujte sa jarným domovom interiérovej dizajnérky a keramičky Oly Nadolny.

Veľkonočný stôl

V jedálni som stavila na kontrast minimalistického kameninového riadu a výrazného obrusu. Veľkonočné prestieranie som ešte doplnila o neutrálne látkové obrúsky. Keď je jeden prvok veľmi výrazný, musíme si uvedomiť, že zvyšok by nemal byť príliš dominantný, pretože kompozícia by mohla pôsobiť chaotickým dojmom.

Nepodceňte ani vhodné osvetlenie. Sviečky? Prečo nie? Výber padol na osviežujúci šalviový odtieň. Okrem toho som umiestnila na stôl lampu, ktorá svojou farbou a zaujímavým tvarom oživila veľkonočnú stôl.

Jarná výzdoba

Keďže hlavným motívom veľkonočného stola sú kvety, nechýbajú jemné vetvičky či váza s kvetinami. To všetko perfektne ladí s jarným obrusom. Elegantný dojem podrthnú príbory v zlatej farbe, ktoré na stole žiaria ako šperk.

Zaujímavým prvkom je aj veľká nádoba na limonádu v retro štýle. Sklenený nápojový automat je nielen krásnou dekoráciou, ale aj praktickým spoločníkom.