Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Jarné stolovanie: ako elegantne prestrieť veľkonočný stôl

Veľká noc je príležitosť zastaviť sa a stráviť nenáročné dni s rodinou. Tento sviatok je tiež symbolom znovuzrodenia a sviežosti. Preneste povznášajúci pocit do svojej jedálne a naservírujte si pohostenie pomocou čerstvých kvetov, jemne pôsobiaceho riadu a dekorácií s prírodnými akcentmi.

Interiérová dizajnérka a keramička Ola Nadolny nám predstavila, ako víta jar vo svojom interiéri. Nechajte sa inšpirovať.

Jeme očami!

V mojej jedálni som stavila na kontrast medzi výraznejším obrusom s kobaltovou potlačou a minimalistickým kameninovým riadom. Ako textílie som zvolila neutrálne plátenné obrúsky. Keď je jeden prvok veľmi výrazný, musíme si uvedomiť, že zvyšok by nemal byť príliš dominantný, pretože kompozícia by mohla pôsobiť chaotickým dojmom.

Osvetlenie

Jarný stôl si zaslúži aj špeciálne osvetlenie. Sviečky? Prečo nie? Výber padol na osviežujúci šalviový odtieň. Okrem toho som umiestnila na stôl lampu, ktorej slnečná farba a zaujímavý tvar kontrastujú s obrusom.

Jemné detaily

Celú kompozíciu dobre dopĺňajú kvety a sušené vetvičky svetlých odtieňov. To všetko vynikajúco ladí s odvážnym obrusom. Výsledný dizajn korunuje elegantný zlatý príbor, ktorý na tomto jarnom stole žiari ako šperk.

Čakáte hostí?

Perfektnou voľbou pre túto príležitosť je veľká nádoba na limonádu v retro štýle. Sklenený nápojový automat je nielen krásnou dekoráciou, ale aj praktickým spoločníkom.

Chvíľka oddychu

Voľné dni sú ako stvorené na odpočinok. Dodajte jarný šmrnc aj svojej pohovke. Možno tichá chvíľa s knihou a lahodnou kávou je to, čo najviac potrebujete. Prikrytí melanžovou dekou a obklopení vankúšmi s kvetinovými motívmi sa budete určite cítiť blažene.

Ste zvedaví, ako Ola zariadila svoju 100-ročnú vilu?