Cyber Monday | Zľava 20 % na všetko s kódom CYBER20*Neplatí na už zľavnené a vybrané produkty.

5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Mid-century obývačka: slovo dostáva nábytok z minulého storočia

Mid-century modern práve prechádza renesanciou. Položil základy moderného štýlu bývania plného jednoduchých línií, zručného kombinovania neutrálnych a výrazných farieb aj najrôznejších materiálov. Priniesol tiež radosť a odľahčenie do smutného povojnového obdobia.
Pre inšpiráciu nemusíte chodiť ďaleko. Stačí navštíviť bazár alebo sa opýtať staršej generácie v rodine. Kombinácia retro nábytku s modernými doplnkami stvorí hravý interiér s ozajstnou dušou.

Keď sa staré stretne s novým

V štýle mid-century hrajú prím kusy nábytku, ktoré pamätajú polovicu minulého storočia. Kreslo, na ktorom sedávala v mladosti babička, komoda na vysokých nôžkach, kam v puberte mamička ukrývala svoje tajomstvá a luster zase osvetloval mnoho životných udalostí.

Ak sa na dlhoročných solitéroch podpísal zub času, stačí im dopriať omladzujúcu kúru v podobe nového laku alebo čalúnenia. V kombinácii s modernými prvkami, príjemnou paletou farieb a odľahčujúcimi zlatými akcentmi vznikne obývačka, kde sa nostalgické spomienky spoja s mladistvým prístupom k životu.

Servírovací vozík

môže slúžiť ako malý domáci bar, malá knižnica alebo stojan na kvetináče.

Hľadáte ďalšiu inšpiráciu do obývacej izby?