5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Ako vniesť do domova vianočnú atmosféru

Interiér naplnený vianočnou atmosférou nie je len o perfektne ozdobenom stromčeku, ale najmä o veľa menších, premyslených detailoch, ktoré dokážu urobiť veľký rozdiel.
Svoje o tom vie aj influencerka a dvojnásobná mamička Karolína Havlíková, ktorú sme navštívili v jej domčeku kúsok za Prahou. Ukážeme vám, ako málo stačí k tomu, aby aj u vás doma zavládla sviatočná atmosféra ♥

Skôr ako začnete

Pred samotným dekorovaním sa rozhodnite pre konkrétny štýl, ktorého sa budete držať vo všetkých miestnostiach domova. Veľa vecí si vďaka tomu ujasníte rovno na začiatku.

Farebnosť

Určite si konkrétnu paletu farieb, v ktorej sa bude celok niesť. Vyberte tri alebo maximálne štyri farby. Dosiahnete tak to, že konečný výsledok rozhodne nebude gýčový.

Kombinujte s citom

Tradične vianočná červená vnesie do interiéru hrejivosť, kombinácia s tmavomodrou zase dodá celku originálny nádych. Doplnky v neutrálnych odtieňoch krémovej a béžovej vianočný interiér príjemne "zjemnia".

Pre pohodlie

Z vianočne zariadeného interiéru by mal dýchať pocit útulného a bezpečného útočiska. To zaistíte množstvom vankúšikov a plédov z na dotyk mäkučkých a huňatých materiálov.
Naším favoritom sú jednofarebné kúsky z umelej kožušiny. Miestnosť (nielen) vizuálne zateplia aj ťažké zamatové závesy.

Doplnkové svetlo

Dajte si záležať, aby v rôznych kútoch miestnosti bolo viac ambientných svetelných zdrojov, namiesto jedného hlavného.

Lampáše, svetelné reťaze, svietniky i voňavé sviečky dávajú veľa priestoru pre experimenty a dokážu okamžite ovplyvniť celkovú atmosféru miestnosti.