5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Bambus, materiál budúcnosti

Dizajnéri a výrobcovia stále viac hľadajú cesty, ako čo najmenej zaťažovať prírodu, lepšie recyklovať a zachovať jednoduché spracovanie. Bambus spĺňa všetky tieto náročné kritériá, a tak sa stal veľmi obľúbeným materiálom pre výrobu odolného a ľahkého nábytku, trendy doplnkov aj funkčných pomôcok do kuchyne a kúpeľne.

Poďte s nami objaviť jeho čaro a načerpať inšpiráciu na to, ako vniesť do bývania trocha prírody.

Zázrak z Ázie

Mnohostranné využitie tohto materiálu objavili starí Číňania pred niekoľkými tisíckami rokov. Do západného povedomia sa začína v poslednej dobe dostávať vďaka svojim výborným vlastnostiam. O popularitu sa postarala hlavne jeho ľahkosť, nízka cena a odolnosť.

Bambus veľmi rýchlo rastie, je nenáročný na pestovanie, znižuje uhlíkovú stopu a je úplne rozložiteľný. Využíva sa na výrobu stavebných konštrukcií, nábytku, riadu i hygienických potrieb.

Možno vás prekvapí, že nejde o drevo. Bambus je totiž tráva, ktorej duté zdrevnatené steblá dosahujú výšku až 40 m.

Trendy poslednej doby si žiadajú zaradiť do interiéru prírodné materiály.

Svietidlo s bambusovým výpletom naladí váš domov na harmonickú nôtu a zaistí útulnú atmosféru.

Kam s ním? Do každej miestnosti

Do obývačky, predsiene, kúpeľne aj do exteriéru. Bambusový nábytok sa totiž len tak nezľakne ani poveternostných vplyvov. Tento materiál sa na prvý pohľad tvári ako drevo, ale na rozdiel od neho nemení svoj tvar a nepraská. Konkuruje mu aj svojou peknou kresbou.

Bojíte sa, že jeho spracovaním prichádzajú pandy o večeru? Báť sa nemusíte, sú tak vyberavé, že sa uspokoja len s niektorými druhmi, ktoré pre priemyselnú výrobu nie sú vhodné. ♥

Bambus je nový plast

Svoju cestu si bambus vyšliapal i do kuchyne, kde pomáha nielen pri príprave jedla, ale aj pri jeho servírovaní.

Tak mu dajte šancu a namiesto plastových pomocníkov vyberte šetrnejší, sympatickejší a recyklovateľný variant.