5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Obliečky a doplnky v romantickom štýle

Patríte medzi nenapraviteľných romantikov a radi by ste kus svojho ja preniesli aj do svojho bývania? Je to jednoduché. Tajomstvo spočíva v detailoch a harmonickom ladení farieb, vzorov i materiálov, ktoré navodia nežnú atmosféru a dodajú spálni útulnosť.

Inšpirujte sa našimi tipmi a vyšperkujte svoju spálňu k dokonalosti.

Čím viac textilných doplnkov, tým lepšie

Správnu romantickú atmosféru navodia vankúše v rôznych veľkostiach a tvaroch. Siahnite po zamate, saténe alebo huňatej obliečke z kožušiny.

Chýbať by nemala ani prikrývka cez posteľ alebo hebučký pléd, ktorý ochráni periny a posteľnú bielizeň pred prachom. Na zem k posteli patrí kusový koberec alebo kožušina, ktorá pohladí studené chodidlá a vnesie do miestnosti honosnosť a hrejivú atmosféru.

Neviete, ako kombinovať rôzne látky, potlače, farby a materiály?

Pastelové odtiene a kvetinové vzory

Kvetované obliečky sú trendom tohto roka a navodzujú v spálni pocit sviežosti a čistoty, ktorá pomôže k ešte lepšiemu spánku. Moderné sú motívy ruží, tulipánov alebo pivoniek. Tento rok na obliečkach často nájdete aj eukalyptus a lúčne kvety.

Veľmi dôležitú úlohu pri zariaďovaní spálne majú vhodne zvolené farby. Ak sa vám zapáčila ružová farba, smelo ju vpustite do svojej spálne. Aby však nehrozilo, že bude výsledok príliš presladený, počítajte aj s nejakou kontrastnou farbou, ktorá celkový dojem vyváži. K ružovej sa bude skvele hodiť modrá alebo zelená.