Premena bytu v glamour štýle

Deväťnásobná babička Dagmar nemala jednoduchý život. Sama vychovávala svoje 4 deti, žila od výplaty k výplate a na partnerov nemala šťastie. Dcéra Lucie ju prihlásila do premeny, pretože si zaslúži pekné bývanie nielen za svoju celoživotnú starostlivosť.

Inšpirujte sa radikálnou premenou interiéru pod taktovkou skúsených dizajnérov. Premena vznikla v rámci českého programu "Jak se staví sen", ktorý sa vysiela každý pondelok o 21:40 na TV Prima alebo na webových stránkach.

Interiér, ktorý zamrzol v čase

Dagmar žije v panelákovom byte s dispozíciou 2+1 už 38 rokov. Rekonštrukciu spálne dostala ako darček na Vianoce od detí, inak sa za celé roky v byte nič nezmenilo. A je to poznať.

Dagmar je šmrncovná pani a dizajnéri chceli, aby aj interiér odrážal jej osobnosť. Rozhodli sa preto ladiť interiérové doplnky do elegantného a odvážneho glamour štýlu.

Výrazným kúskom sa v obývačke stal konferenčný stolík s mramorovou doskou. Zlaté nástenné dekorácie a svietidlá dodali miestnosti osobitý nádych.

Obývačka „pred“ a „po“:

„Funkčné zóny“ v obývačke

Vďaka šikovnému členeniu priestoru sa do malej panelákovej obývačky zmestil nielen jedálenský stôl, ale aj šijací kútik pre Dagmar, ktorá má rada ručné práce. Na druhej strane miestnosti vznikol aj hrací a relaxačný kútik pre vnúčatká.

Presvetlená a usporiadaná chodba

Tmavú a neusporiadanú chodbu sa dizajnérom podarilo rozžiariť pomocou svetlých farieb kombinovaných s rastlinnými motívmi a zlatými dekoráciami. Zrkadlá zase pomáhajú priestor opticky zväčšiť.

Chodba „pred“ a „po“:

Kuchyňa „pred“ a „po“:

Premenu tohto interiéru mali na starosti dizajnéri Kamila DouderováFrantišek Koblíčka.