Cyber Monday | Zľava 20 % na všetko s kódom CYBER20*Neplatí na už zľavnené a vybrané produkty.

5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Ako prebiehala premena dámskeho budoáru u Ewy Farnej?

MICHAELA ŠELENBERKOVÁ • 29. DECEMBRA

Dá sa menšia podkrovná miestnosť premeniť na elegantný budoár, ktorý má slúžiť hneď na niekoľko účelov? Teraz už vieme, že áno. O tom, ako sa to podarilo, sme sa porozprávali s našou dizajnérkou Lindou, ktorá Ewe pomáhala ako interiérový odborník a na výsledok sa nemôžeme vynadívať. Posúďte sami.

Linda, pomáhala si Ewe Farnej premeniť podľa jej slov "nijakú miestnosť" na dámsky budoár. Povieš nám viac o dispozíciách tejto miestnosti?

Išlo o podkrovnú izbičku, ktorá do tej doby slúžila len ako skladisko všetkého možného, čo bola škoda, pretože je v dome na peknom mieste a z okna je krásny výhľad na okolitú prírodu. Zároveň sem krásne dopadá denné svetlo, ktoré izbu presvetľuje.

Boli tam nejaké úskalia, s ktorými ste sa museli vysporiadať?

Ako som už spomínala, išlo o podkrovie a k podkroviu vždy patria šikmé plochy. Tiež bolo potrebné kreatívne vymyslieť, čo so vstavanými skriňami. Tie štýlovo do miestnosti nezapadali, ale rozhodne by bola škoda zbaviť sa ich. Tieto skrine majú našťastie posuvné dvere, takže svojím otváraním neobmedzujú priestor a nábytok môže byť umiestnený kúsok od nich.

Ewa vraj mala veľmi jasnú víziu, ako by miestnosť mala vyzerať. Čo všetko si priala a bolo niečo, čo si sa jej napríklad snažila vyhovoriť?

Áno, to je pravda. Ewa mala veľmi jasno vo farebných odtieňoch a v štýle nábytku, ktorým chcela miestnosť vybaviť. Tiež mala jasno vo svojich očakávaniach ohľadom funkčnosti, čo nám spoločne uľahčilo jej navrhovanie.

Priala si miestnosť, kde bude mať toaletný stolík a dostatok úložných priestorov pre svoj make-up, zároveň tu chcela pracovať, tvoriť a tiež odpočívať. Miestnosť by tiež mala slúžiť na prespanie pre návštevy.

Nepamätám si, že by som ju v niečom vyslovene prehovárala, nebolo to potrebné. Skôr som sa ju snažila nasmerovať na vhodné produkty, ktoré by sa do izby rozmerovo hodili, navzájom ladili a spĺňali funkciu, ktorú od nich Ewa očakávala.

Ako by si opísala štýl, ktorý ste zvolili? Ako ste pracovali s farbami a materiálmi?

Dalo by sa povedať, že izba je viac-menej v glamour až boho štýle, ktorý je Ewe blízky a páči sa jej. V izbe je dominantný veľmi sýty odtieň petrolejovomodrej, ktorý sme použili na náter jednej steny. Ladili sme ho so vzorkou poťahu rozkladacej sedačky a ďalej sa opakuje aj na nátere niky (otvor s úložným priestorom bez dverí - poznámka redakcie) vo vstavaných skriniach. Zaujímavosťou je, že niku sme vytvorili jednoduchým odobratím posuvných dverí.

Vzhľadom k tomu, že v miestnosti je naozaj veľa denného svetla, nebol dôvod sa tejto pomerne tmavej farby obávať. Zostávajúci múr, vrátane stropu a posuvné dvere existujúcich vstavaných skríň sme natreli odtieňom béžovej, ktorá všetko krásne spojila.

Doplnkovou farbou je tu púdrovoružová, ktorá sa potom objavuje na doplnkoch a textile. Myslím, že je to naozaj krásna farebná kombinácia a je super, keď si človek môže zariadiť svoju miestnosť podľa svojho vkusu. Potom sa tam bude cítiť naozaj dobre.

Čo samotná voľba produktov? Mala si hneď jasno, aký konkrétny kúsok odporučiť?

Tak ako pri každej spolupráci som Ewe dávala vždy na výber z niekoľkých druhov produktov. Vzhľadom na to, že Bonami ponuka je naozaj široká, bolo z čoho vyberať. Vždy som starostlivo dávala pozor, aby spolu vybrané veci hrali a vzájomne sa dopĺňali. Tiež som sa snažila počúvať Ewu ohľadom jej predstáv o funkcii každého kúsku, aby v miestnosti mala všetko, čo k svojej práci a oddychu potrebuje.

Máš nejaké odporúčania pre našich čitateľov, ktorí by si tiež priali zariadiť menšiu miestnosť slúžiacu ako multifunkčný priestor?

Určite by som im odporučila, aby si miestnosť dobre priestorovo rozvrhli. Ideálne formou pôdorysu so skutočnými rozmermi vybraných kusov, aby všetko malo svoje miesto, a aby boli zároveň zachované dostatočné priestory na pohyb.

Ako som už spomínala, je dobré si dopredu ujasniť, na čo má miestnosť slúžiť a tomu prispôsobiť výber nábytku. Potom nám miestnosť môže slúžiť tak, ako si predstavujeme.

V neposlednom rade by som zdôraznila dôležitosť farebného a štýlového ladenia. Ideálne si napríklad vybrať inšpiráciu na Pintereste a v návrhu sa ňou riadiť. Len tak bude zachovaná vzájomná zladenosť použitých produktov.

Zaujal vás niektorý z kúskov v Ewinom budoári? Všetok vybraný nábytok a dekorácie nájdete v tejto inšpirácii.