-15 % na všetko s kódom NARODENINY15*Platí aj v predajni. Nevzťahuje sa na zľavnené a vybrané produkty.

-15 % na všetko s kódom NARODENINY15*Platí aj v predajni. Nevzťahuje sa na zľavnené a vybrané produkty.

Premena neusporiadaného panelákového bytu

Na prvý pohľad šťastná rodinka to nemala v živote jednoduché. Pani Eva a tri rozkošné dievčatká nedávno prišli o otecka a ich neprakticky usporiadaný 2-izbový byt v paneláku prestáva spĺňať ich potreby.

Inšpirujte sa premenou bytu pod taktovkou dizajnérky Andrey Hylmarovej a Jana Beka. Premena vznikla v rámci českého programu Jak se staví sen, ktorý sa vysiela každý pondelok o 21:40 na TV Prima alebo na webových stránkach.

Harmonické rozvrhnutie priestoru

Statočná vdova Eva žije so svojimi troma dievčatkami v panelákovom 2-izbovom byte. V obývačke spojenej s kuchyňou Eva prespávala na rozkladacom gauči, ale pretože nie je pohodlný, nosila si naň navyše každý večer matrac.

Dievčatká Izabela a Valérie (3 a 5 rokov), spali v izbe, kde predtým bola manželská spálňa. Izbička ale zároveň fungovala aj ako skladisko vecí, pretože rodine chýbali v byte potrebné úložné priestory.

Eva preto dúfala, že jej dizajnéri pomôžu s rozvrhnutím priestoru, s ktorým si vôbec nevedela dať rady.

Kuchyňa „pred“ a „po“:

Minimalizmus a zemitá zelená

Dizajnéri pri návrhu zvolili kombináciu čiernej s bielou doplnenú dreveným dekorom podlahy a zemitým odtieňom zelenej farby na pohovke, stoličkách a doplnkoch, ktorá priestoru dodala upokojujúcu, uzemňujúcu atmosféru. Tá je v domácnosti plnej detí potrebná.

Samozrejmosťou bolo aj množstvo úložných priestorov v podobe minimalistických zatváracích skriniek cez celú stenu pri televízii.

Detská izbička pre 3 dievčatká

Najmladšia dcérka doteraz spala v postieľke v obývačke s Evou. Ďalším dvom dievčatkám izbička slúžila iba na prespávanie, pretože kvôli skladisku vecí už sa do nej nič ďalšie nevošlo.

Eva by si pre dievčatká priala priestor, kde by sa mohli hrať, učiť sa a pozývať si kamarátov. Nutnosťou sú aj dostatočné úložné priestory. Čo je pre takto malú izbičku veľká výzva, ale s pomocou skúsených dizajnérov to nie je nemožné.

Detská izbička „pred“ a „po“: