Premena pochmúrneho domu na optimistický domov

Pani Markéta sa po rozvode musela presťahovať späť do domu, ktorý skrýval nielen množstvo nepekných spomienok, ale bol aj nepraktický a veľmi ponurý.

Inšpirujte sa premenou zanedbaného interiéru na optimisticky ladený domov plný dobrej energie. Premena vznikla v rámci českého programu Jak se staví sen, ktorý sa vysiela každý pondelok o 21:40 na TV Prima alebo na webových stránkach.

Návrat do domu z detstva

Zdravotná sestra Markéta sa po rozvode so svojimi dvoma deťmi presťahovala za oteckom Vlastimilom do domu, kde vyrastala. Nemala jednoduché detstvo. Jej mama bola alkoholička a o Markétu s jej bratom sa staral iba otec s babičkou.

Práve kvôli spomienkam nebolo pre Markétu jednoduché vrátiť sa do tohto domu, kde zažila mnoho nešťastných chvíľ. Preto priložili dizajnéri ruku k dielu, aby pomohli zmeniť ponurú energiu v dome a rodina tak mohla začať nanovo.

Kuchyňa „pred“ a „po“:

Svieža spálňa v pastelových farbách

Pani Markéta ešte donedávna spala na gauči v obývačke. Zaslúžila si preto vlastnú spálňu s veľkou posteľou. Izbe dominuje tapeta s rastlinným motívom, ktorá v kombinácii s púdrovoružovými doplnkami a kresielkom vnáša do interiéru optimistickú náladu.

Spálňa „pred“ a „po“:

Dievčenská izba pre budúcu návrhárku

Markétina štrnásťročná dcéra Lucie našla záľubu v skicovaní a navrhovaní módy. Jej návrhmi sa dizajnéri inšpirovali pri výbere dekorácií a rovnako aj pri voľbe neprehliadnuteľnej tapety na stene za posteľou.

Čierne prvky v interiéri zjemňuje voľba nežne ružových textilných doplnkov a dekorácií. Navzájom sa tieto farby krásne dopĺňajú a priestor tak pôsobí nevšedne, ale harmonicky.

Dievčenská izba „pred“ a „po“:

Útulná chlapčenská izba

Izbu pre osemročného Jozefa dizajnéri zariadili v praktickom duchu, tak aby s ňou zvládol ešte mnoho rokov rásť. Veľkú zásluhu na zútulnení detskej izbičky majú dlhé závesy aj príjemné kusové koberce farebne ladiace s tapetou i obliečkami.

Chlapčenská izba „pred“ a „po“:

Izba pre dedka

Markétin otecko Vlastimil obýva veľmi úzku izbičku. Dizajnéri preto zachovali minimalistický charakter v rámci použitých farieb, nábytku i doplnkov. K pocitovému „zatepleniu“ izby opäť prispel na dotyk príjemný kusový koberec a dlhé závesy.