5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Premena: spálňa v zemitých odtieňoch

Roxana Ciuchilan miluje rodinný život a cestovanie. Na svojom blogu prinlume.com a instagramovom účte zachytáva svoju rodinu a spoločné cestovateľské zážitky z destinácií, ktoré navštívila aj so svojimi deťmi.

Okrem toho sa venuje aj zariaďovaniu domu. Vybavenie spálne však doteraz odkladala, no s novým ročným obdobím prišiel čas na jej premenu.

Prírodný štýl

Vždy som tvrdila, že spálňa je iba miestnosťou, kde spíme. Neskôr som si uvedomila, že to vôbec nie je pravda, naopak. S novorodencom to bola najvyužívanejšia miestnosť a to, že nebola vôbec zariadená, ma strašne stresovalo. Preto som sa rozhodla dokončiť zariaďovanie spálne.

Zvolila som prírodný štýl. Spálňa mala byť hlavne "čistá" a jednoduchá. Vybrala som preto bielu posteľ, obliečky, ľanové závesy a doplnky v prírodných farbách a zemitých odtieňoch. Kombinovala som niektoré štýly prezentované v inšpiratívnych článkoch na Bonami a snažila sa udržať atmosféru čo najvzdušnejšiu a nepreťažovať priestor, kde spíme.

Rastliny v spálni

Rastliny a kvety nesmú chýbať. Keď som bývala v starom byte, nemala som žiadne rastliny a donedávna som si ani neuvedomovala, aké môžu byť dôležité a ako veľmi oživia miestnosť.

Takže s novým ročným obdobím som do našej spálne pridala nielen zemité odtiene, ale aj kvetináče plné rastlín.