Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Romantická svadobná tabuľa len pre niekoľko hostí

Nič nie je nemožné. Ani svadba v čase covidovom. A čo na tom, že sa jej zúčastnia len snúbenci a úzky okruh ich najbližších. Koniec koncov to vlastne môže byť aj výhoda. Predsa len, čo môže byť pre tak významný deň vhodnejšie, než intímny symbolický obrad s nenútenou atmosférou?

Ak sa vám predstava takej veselice pozdáva, inšpirujte sa našimi tipmi, ako pripraviť romantickú svadobnú tabuľu len pre niekoľko hostí.

1

Jednoduchosť nadovšetko

Pre pôsobivú tabuľu toho nepotrebujete veľa. Vlastne stačí pár stolov a niekoľko stoličiek. Stavte preto na kvalitné materiály a tvarovo striedme kúsky, ktoré odolajú trendom – najmä oblé prvky pôsobia (nielen na fotografiách) veľmi elegantne.

2

Dostatok miesta

Pre pohodlné stolovanie počítajte na každú osobu s priestorom minimálne 60 x 40 cm. Pre šesť stoličiek zvoľte obdĺžnikový stôl s rozmermi najmenej 90 x 160 cm. A nakoniec už len prestrieť jednoduchý biely obrus, ktorý uprostred doplníte dvoma do seba prepletenými behúňmi vo farbe mocca a púdrovoružovej.

3

Servírovanie v jemných odtieňoch

S farbou tanierov neexperimentujte, pokrmy vyniknú najlepšie na bielom porceláne s decentným okrajom. Rozhodne by nemal chýbať tanier servírovací, plytký a hlboký. Striedmosti sa držte aj v prípade karafy, pohárov na vodu a na víno – opäť platí, že menej je viac. Prepychový dojem skôr docielite príbormi, siahnite napríklad po trendy medených či pozlátených – dodajú tabuli lesk a punc luxusu.

4

Elegantné obrúsky

Nezabudnite ani na látkové obrúsky. Držte sa kvalitného materiálu a farby ako u behúňov. Rustikálnejšej tabuli však pristanú aj ľanové. S ich skladaním si nelámte hlavu, stačí ich pomocou stužky zviazať do vejára. Na prestieranie položte tiež menovku daného hosťa, uľahčí zasadací poriadok.

5

Dekorujte zmysluplne

Romantická atmosféra spočíva v detailoch, preto si na nich dajte záležať. Na behúne rozprestrite niekoľko svietnikov so sviečkami a menšie vázičky s kvetinami tak, aby nebránili výhľadu na ostatných hostí. Naopak po krajoch stola už umiestnite kytice v mohutnejších vázach, ktoré dodajú celej kompozícii plnosť a noblesnosť.

Viac rád a tipov nájdete tu