5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Romantický svadobný stôl len pre niekoľko hostí

Chystáte malú svadbu? Pri plánovaní svadobného stola to môže byť výhoda. Predsa len čo môže byť pre taký deň významnejšie ako intímny obrad a svadobná hostina len v kruhu najbližších.

Ak sa vám táto predstava páči, inšpirujte sa našimi tipmi, ako pripraviť romantický svadobný stôl len pre niekoľko hostí.

1

Jednoduchý svadobný stôl

Pre pôsobivý svadobný stôl toho nebude potrebné veľa. Stačí pár stolov a niekoľko stoličiek. Stavte na kvalitné materiály a tvarovo striedme kúsky, ktoré odolajú trendom - najmä oblé prvky pôsobia (nielen na fotografiách) veľmi elegantne.

2

Svadobné prestieranie

Pre pohodlné stolovanie počítajte na každú osobu s priestorom aspoň 60 x 40 cm. Pre šesť stoličiek zvoľte obdĺžnikový stôl s rozmermi najmenej 90 x 160 cm.

A nakoniec už len pridať jednoduchý biely obrus na svadbu, ktorý oživíte dvoma do seba prepletenými behúňmi vo farbe mocca a púdrovoružovej.

3

Svadobné taniere (nielen) na polievku

S farbou riadu neexperimentujte, pokrmy vyniknú najlepšie na bielych porcelánových tanieroch s decentným okrajom. Rozhodne by nemal chýbať tanier servírovací, plytký a hlboký svadobný tanier na polievku.

Striedmosti sa držte aj v prípade karafy aj pohárov na vodu a víno – opäť platí, že menej je viac. Prepychový dojem skôr docielite príbormi, siahnite napríklad po trendy medených či pozlátených - dodajú lesk a punc luxusu.

4

Obrúsky na svadobný stôl

Nezabudnite ani na látkové obrúsky. Držte sa kvalitného materiálu a farby ako u behúňov. Rustikálnejšiemu stolu však pristanú aj ľanové.

S ich skladaním si nelámte hlavu, stačí ich pomocou stužky zviazať do vejára. Na prestieranie položte aj menovkou daného hosťa, uľahčí zasadací poriadok.

5

Svadobné dekorácie

Romantická atmosféra spočíva v detailoch, preto si na nich dajte záležať. Na behúne rozprestrite niekoľko svietnikov so sviečkami a menšie vázičky s kvetinami tak, aby nebránili výhľadu na ostatných hostí.

Naopak po krajoch stola už umiestnite kvetiny v mohutnejších vázach, ktoré dodajú celej kompozícii plnosť a noblesnosť.