Rozhovor s dizajnérkou: Ema Traplová

Ako vníma prácu interiérového dizajnéra a aké sú jej obľúbené produkty na Bonami? Zistite, ako to vidí Ema, jedna z dizajnérok našej služby Bonami návrh interiéru.

Zoznámte sa:Ema Traplová

Ema vyštudovala interiérový dizajn na Fakulte umenia a dizajnu UJEP v Ústí nad Labem. Počas štúdií žila rok v španielskej Valencii, kde si len potvrdila celoživotnú lásku a obdiv k južanskému štýlu života.

Rada vo svojich návrhoch kombinuje zdanlivo nesúrodé prvky, ktoré potom utvoria jednotný a elegantný celok. Dlhodobo sa tiež venuje izbovým rastlinám, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou jej návrhov, či už ide o súkromný alebo komerčný interiér, set dizajn alebo styling.

Všeobecne proti „severskému“ štýlu nič nemám, ale verím, že aj zvyšok sveta má v interiérovom dizajne čo ponúknuť.

Aký je váš najobľúbenejší interiérový trend a prečo?

Som rada, že sa v interiéroch začína často objavovať aj iná nálada, než len tá severská. Všeobecne proti „severskému“ štýlu nič nemám, ale verím, že aj zvyšok sveta má v interiérovom dizajne čo ponúknuť. Mojím obľúbeným trendom je kombinovanie všemožných štýlov a prvkov.

V čom vidíte najväčšie výhody služby Bonami návrh interiéru?

Je to rýchle a efektívne riešenie vo chvíli, keď klient nemá dostatok času a energie púšťať sa do veľkého projektu rekonštrukcie.

Prečo by ste túto službu odporučili zákazníkom?

Ide o príjemný kompromis – odborník vo veľmi krátkom čase a bez dlhosiahlych konzultácií vytvorí dispozičné riešenie priamo na mieru a dodá ho spolu s nákupným zoznamom.

Prečo využiť služby interiérového dizajnéra? Ako vám takáto spolupráca uľahčí vyladenie vášho interiéru?

Aj keď máte o premene svojho bývania konkrétnu predstavu, interiérový dizajnér ju dokáže s potrebným nadhľadom upraviť a realizovať. Veľakrát tak prinesie riešenie, ktoré je pre investora pohodlné, funkčné a prekvapivé.

Akých najväčších chýb sa ľudia pri zariaďovaní domova dopúšťajú a čoho sa teda vyvarovať?

Zlé osvetlenie a zbytočne „originálna“ výmaľba. Pre harmonický interiér sú istejšie neutrálne odtiene. Je možné zvoliť aj jeden, dva výrazné odtiene a s nimi potom v interiéri pracovať ďalej. Pri osvetlení miestnosti odporúčam určiť viac miest pre rôzne typy osvetlenia (pracovné, ambientné, atď.) a pracovať s teplotou a intenzitou svetla.

Aké značky sú na Bonami vaše najobľúbenejšie a prečo by ste ich zákazníkom odporučili?

Španielsky dizajn od značky La Forma je jednoduchý, nápaditý, farebný, prírodný aj elegantný.

Kúsky od ďalšej španielskej značky Teulat sú typické svojimi minimalistickými tvarmi, ale napriek tomu sú nápadité a farebné.

Holandská značka Zuiver má množstvo originálnych a elegantných bytových doplnkov i nábytku.

Aké sú vaše najobľúbenejšie produkty na Bonami, ktoré rada používate vo svojich návrhoch a prečo?

Stolík skvele funguje v elegantnom aj industriálnom interiéri.

Táto lampa je elegantná, ale do interiéru dodá aj prírodné textúry.

Klasická stolička, elegantne tvarovaná, jednoduchá, ale krásna.

Stôl ako krásny objekt v priestore, ktorý upúta, ale neruší.