Rozhovor s dizajnérkou: Petra Indruchová

Ktorý interiérový trend podľa nej nepodľahne móde, aké sú jej obľúbené značky na Bonami a prečo sa nebáť zveriť do rúk profesionálneho dizajnéra? Zistite, ako to vidí jedna z dizajnérok Bonami návrh interiéru.

Zoznámte sa:Petra Indruchová

Petra sa architektúre a dizajnu venuje celý život. Už ako malé dievča neustále sťahovala nábytok vo svojej izbičke a stavebníc nemala nikdy dosť. Fakulta architektúry a urbanizmu bola jasná voľba rovnako ako prax v architektonických kanceláriách. Už pri štúdiu založila svoj ateliér Puntikatá izbička, v ktorej sa venuje interiérom pre deti i dospelých.

Po škole nasledovalo niekoľko rokov cestovania medzi Českom a Talianskom, keď si rozširovala znalosti v odbore nábytku a interiérového dizajnu a učila sa od najlepších firiem. Návrhom interiérov sa venuje celý život a je to jej najväčšia vášeň. Spolupracuje s klientmi po celom svete a najväčšiu radosť jej robí, keď sa ľudia vo svojich domovoch cítia dobre.Petra Indruchová

Každý interiér by mal byť postavený okolo osobnosti človeka alebo ľudí, ktorí v ňom žijú.

Aký je váš najobľúbenejší interiérový trend a prečo?

Najradšej mám individualizmus – každý interiér by mal byť postavený okolo osobnosti človeka alebo ľudí, ktorí v ňom žijú, len tak sa v ňom budú cítiť dobre, nepodľahne za pár mesiacov móde a bude svojich obyvateľov baviť.

V čom vidíte najväčšie výhody služby Bonami návrh interiéru?

Návrh dostane zákazník rýchlo, hneď má k dispozícii produkty, ktoré môže nakúpiť a začať s premenou. Navyše má pri záverečnej prezentácii možnosť opýtať sa na čokoľvek, čo ho pri realizácii zaujíma – môže to byť vlastne taká konzultácia navyše. O to viac sa interiér stáva osobným. Navyše nemusí klient nikam jazdiť, všetko zvládne z pohodlia domova.

Prečo by ste túto službu odporučili zákazníkom?

Pokiaľ nemá zákazník skúsenosť s interiérovým dizajnérom, je to dobrý spôsob, ako si vyskúšať túto službu za veľmi priaznivú cenu, ktorú navyše môže získať späť kúpou produktov. Vďaka dotazníku si klient lepšie usporiada myšlienky a názory na navrhovanú miestnosť a pozrie sa na ňu inými očami už pri príprave podkladov k návrhu.

Dizajnér vidí súvislosti a má prehľad o všetkých profesiách a činnostiach, ktoré vedú ku krásnemu bývaniu.

Prečo využiť služby interiérového dizajnéra? Ako vám takáto spolupráca uľahčí vyladenie vášho interiéru?

Interiérový dizajnér vám pomôže vyladiť váš domov do detailu. Znamená to hlavne to, že interiér bude funkčný, bude krásny a vyvarujete sa množstvu chýb, ktoré môžu byť nielen komplikáciou a časovým prieťahom, ale hlavne finančnou záťažou. Interiérový dizajnér vidí súvislosti a má prehľad o všetkých profesiách a činnostiach, ktoré vedú ku krásnemu bývaniu.

Akých najväčších chýb sa ľudia pri zariaďovaní domova dopúšťajú a čoho sa teda vyvarovať?

Nie je možné ich vymenovať, pretože každý priestor je iný. Hlavným problémom je ale nefunkčné usporiadanie nábytku (keď potom nevidíte na televíziu alebo krb, je to škoda :-)). Nevhodná kombinácia farieb a materiálov. Nesprávne alebo nedostatočné osvetlenie. Často sú to ale aj bezpečnostné chyby, ktoré môžu byť fatálne pre deti alebo domácich miláčikov.

Aké značky v oblasti home dekoru a nábytku sú na Bonami vaše najobľúbenejšie a prečo by ste ich zákazníkom odporučili?

Na Bonami je naozaj široká škála doplnkov – či už sú to obrazy, vázy, ale aj posteľný textil. Vyzdvihla by som moju milovanú Linen Tales, ktorá v sebe snúbi nadčasovú eleganciu a luxus prírodného materiálu.

Veľmi rada mám značku La Forma, ktorá má mnoho prvkov, ktoré upútajú na prvý pohľad.

Pre deti sa mi páči široká ponuka nábytku a doplnkov od spoločnosti Flexa.

Aké sú vaše najobľúbenejšie produkty na Bonami, ktoré rada používate vo svojich návrhoch a prečo?

Vyzdvihnúť niekoľko produktov a na iné zabudnúť je škoda. Všeobecne by som povedala, že mám rada zaujímavé tvary a kombinácie materiálov. Rada potom kombinujem jednoduché kúsky s veľmi solitérnymi prvkami.

Inšpirujte sa výberom produktov, ktoré podľa Petry naozaj stoja za to: