Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Rozkladacie a modulárne pohovky, ktoré ušetria miesto aj peniaze

Hodila by sa vám pohovka, ktorá vám vyrieši viac ako len miesto na sedenie? Tieto variabilné pohovky sa skvele hodia do menších priestorov, ktoré si žiadajú múdre riešenia. Z jedného gauča ľahko vytvoríte ležanie na občasné (niekedy aj každodenné) spanie. A keď budete potrebovať viac miesta, niektoré sa môžu aj rozrásť. Pozrite sa sami.

Rozkladacie pohovky

Tieto pohovky ľahko rozložíte a urobíte z nich letisko na ležanie. Väčšina ale nie je vhodná na každodenné spanie a rozkladať by sa mala len príležitostne, keď u vás prenocuje návšteva alebo potrebujete viac miesta na leňošenie. Vybrať si môžete z rôznych druhov rozložení.

Vysúvacia zásuvka s rozložením

Matrac ukrytý vo výsuvnej zásuvke vytiahnete zatiahnutím textilných pruhov Takéto rozkladanie je jednoduché, zvládnete to jednou rukou.

Systém so sklopným operadlom

Na rozloženie tejto pohovky stačí len sklopiť operadlo do vodorovnej polohy. Samotné operadlo môže byť na opieranie príliš tvrdé, ale ak má veľké oporné vankúše, bude sa vám sedieť pohodlne.

Futónové pohovky

Ide o druh matraca, ktorý môžete ľahko premieňať z originálneho posedenia na pohodlné miesto na prespanie. Napríklad model Buckle Up od značky Karup sa skladá z dvoch matracov, pričom ten vrchný je k tomu spodnému pripevnený dvoma koženými pásmi.

Modulárne pohovky (aj improvizované)

Tie môžete poskladať z rôznych častí tak, aby to čo najviac vyhovovalo vašim potrebám a rozloženie môžete navyše kedykoľvek zmeniť. Pohovku Zuiver pomocou prídavného dielu predĺžite o ďalšie miesto. Tiež sa dá využiť aj samostatne ako pohodlné kreslo.

Tip: Nechce sa vám kvôli občasnej rodinnej návšteve kupovať modulárnu pohovku? Veľa pohoviek rozšírite aj tým, že k nim pridáte taburet alebo podnožku.