5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Štýl: nenápadné, ale mocné čaro zo Škandinávie

Severania obohatili svet dizajnu svojím prostým štýlom, rešpektom k prírode a striedmou farebnou paletou. Pravidlo hlásajúce, že menej je viac tu získava konkrétnu podobu, ktorá šíri pokoj a harmóniu.

Tiež patríte medzi milovníkov estetickej čistoty? Potom sa škandinávska jednoduchosť u vás doma môže zabývať nadobro. Elegancia a hrejivosť, akú tento smer v sebe snúbi, totiž nikdy nevyjde z módy.

1

O štýle scandi

Inšpirované nedotknutou krajinou, kde vládne mráz obohatený o hrejivú atmosféru rodinného krbu. Takéto čaro nesie preslávený štýl scandi, ktorý kraľuje trendom už niekoľko sezón a nikam sa zo svojho víťazného stupienka nechystá.

Nech sa totiž vo svete dizajnu mihne akákoľvek múza, tlmené odtiene, jednoduché línieprírodné materiály vždy zostanú aktuálne.

2

Harmonické ladenie

Inšpirácia prírodou sa odráža aj vo výbere farebnej palety. Neutrálne a tlmené odtiene majú preto v interiéroch zelenú. Elegantne pôsobí monochromatické kolorovanie miestnosti – teda vyberiete jednu farbu, ktorú využijete v rôznej sýtosti.

Alebo môžete miešať niekoľko farieb. V takom prípade sa oplatí držať pravidla 60:30:10. Najväčšia plocha v priestore by mala patriť neutrálnej farbe, tretina potom doplňujúcej, vo zvyšku využite odtieň najvýraznejší.

4

Do akej miestnosti sa hodí?

Škandinávsky štýl sa hodí nielen do každej miestnosti, ale aj do každého typu bývania. A je jedno, či ide o nájomný byt, veľkorysý loft, alebo dom so záhradou. Skrátka všade tam, kde túžite po harmónii a prehľadnom nenáročnom usporiadaní.

Elegantný, vzdušný a trendom odolávajúci dizajn nábytku a dekorácií totiž umožňuje vytvoriť kvalitný základ aj pre bývanie na niekoľkých málo metroch štvorcových. Navyše je ideálny pre prípadné kombinácie so štýlovo odlišnými kúskami.