Predvianočný výpredaj -20 % a viac na 10 000+ produktov | Ušetrite →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Katka Jakeš: premena terasy na letnú oázu

Žijete pre leto po celý rok? Je vaším obľúbeným útočiskom počas dlhých slnečných dní záhradka či terasa?

Namiešajte si svieži koktail a inšpirujte sa Katkou Jakeš, ktorá vám ukáže, ako s osvedčeným záhradným nábytkom vo svojom dvore vyčaríte letnú a jemne tropickú destináciu, vďaka ktorej budete nadšení tráviť vonku ešte viac času.

Investujte do vonkajšieho nábytku

Záhradný nábytok je dominantou exteriéru, hostí vašich blízkych a poskytuje i vám možnosť nekonečného relaxu.
O to dôležitejšie je staviť pri výbere na naozaj kvalitné, odolné, pohodlné a zároveň nadčasové kúsky, ktoré s vami vydržia nejedno horúce leto.

Katke Jakeš na terase slúži spoľahlivá záhradná súprava i terasoví solitéri, ktorých si priam zamilovala.

Zatiaľ čo minulý rok ich použila na vytvorenie elegantného, útulného a minimalistického priestoru v neutrálnych tónoch, tentokrát zatúžila po veselších farbách, ktoré priniesli tropickú atmosféru priamo ku nej domov.

Záhradné doplnky v citrusových farbách

Vhodne vybrané príslušenstvo dokáže divy. Vo vašej letnej záhradke uprednostnite prírodné motívy, napríklad záhradné dekorácie z dreva či morskej trávy. Určite nezabudnite na vonkajší stôl položiť veľkú misu plnú čerstvého ovocia. Pomaranče, citróny, limetka – to všetko dodá vášmu dvoru exotický vizuál.


Odtiene prímorských plodov použite ako základ pre farebnú schému dekoru a záhradného textilu. Dojem napokon bez pochýb umocní aj zelené zátišie vytvorené vašimi starostlivo vypestovanými rastlinami a kvetmi.

Stavte na ratanový nábytok

V období, kedy je pravidelne dusno a horúco je prútený nábytok prvou voľbou, pretože „dýcha“. V prútenej forme nájdete aj obľúbený ratanový nábytok na terasu.

Napríklad také závesné kreslo z umelého ratanu pôsobí už na prvý pohľad veľmi štýlovo a moderne. Pre svoje pohodlie je toto hojdacie kreslo zároveň Katkiným favoritom.

Navyše má vonkajší ratanový nábytok tú výhodu, že si vyžaduje len bežnú starostlivosť. Je vyrobený z odolného, pevného i pružného materiálu, vďaka čomu vám bude robiť radosť niekoľko rokov.

Exteriérový koberec

Koberec určený na vonkajšie použitie je špeciálne navrhnutý tak, aby odolával prírodným živlom a zachoval si svoj nádherný povrch.

Exteriérový koberec slúži na rovnaký účel ako koberec v interiéri: spája priestor na sedenie do zjednoteného celku.

Koberec rovnako upriamuje pozornosť na detail, čo vám umožní vytvoriť skutočne prispôsobený dekor pre váš dvor.