Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Ako najlepšie usporiadať chladničku (nielen počas sviatkov)

Zemiakový šalát, 4 fľaše s vaječným koňakom, čerstvé bylinky, zelenina a k tomu extrémne voňavé syry. Sviatočná chladnička praská vo švíkoch a vy si lámete hlavu, kam to všetko dať?

Ako zariadiť, aby torta nevoňala ako syr a aby sme vždy po mesiaci nevytiahli zo spodnej priehradky nevábne vyzerajúci objekt?
Organizácia chladničky môže byť boj, ale so správnymi pomocníkmi tomu za chvíľu prídete na kĺb. My vám ukážeme naše obľúbené štýlové dózy, fľaše aj praktické vychytávky, ktoré vám mnohonásobne uľahčia každodenný život.

Tip č. 1 Skladovanie byliniek

Bylinky dlho nestratia svoju sviežosť, ak ich zabalíte do navlhčeného obrúska a vložíte do misky či dózičky. Rovnako tak to bude fungovať aj s reďkovkami zbavenými stopiek.

Tip č. 2: Dlho čerstvá zelenina

Aby rýchlo nezvädla, doprajte jej správnu cirkuláciu vzduchu. Tú zaistí špeciálna podložka, ktorú umiestnite na dno spodnej zásuvky. Vyvarujte sa plastových vrecúšok. Namiesto toho si zaobstarajte priedušné, ktoré môžete použiť opakovane.

Tip č. 3: Veci na skorú spotrebu

Aby ste predišli vyhadzovaniu skazených potravín, zariaďte si špeciálnu šaktuľku, kde budete ukladať načaté jedlá či veci so skorým dátumom spotreby. Neuniknú tak vašej pozornosti a vyhnete sa zbytočnému plytvaniu.

Tip č. 4: Oddiely pre lepší prehľad

Kúpte si konkrétny box určený len na marmelády a dochucovadlá. Pomôže vám to s celkovou organizáciou.

Tip č. 5: Formičky na ľad

Zostala vám citrónová šťava, vývar alebo víno na varenie? Zamrazte ich do formičiek na ľad a použite, až bude treba.

Tip č. 6: Skladujte udržateľne

Najlepšie sa vám na to budú hodiť poháre všetkých druhov a veľkostí. Ideálne na domáce šťavy, jogurty aj granolu.

Tip č. 7: Nie všetko patrí do chladničky

Zemiaky, cesnak, cibuľu či zázvor skladujte v tme a ideálne v nižšej než izbovej teplote. Používajte priedušné vrecká, škatule či prepravky.

Pre ešte lepšiu prehľadnosť

sme si pre vás pripravili špeciálnu sadu štítkov pre rozlíšenie vašich vlastných dózičiek. Vyberte si jazykový variant, stiahnite, vytlačte (najlepšie na samolepkový papier) a nalepte podľa potreby.