5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

TOP 5: Vianočné pečenie

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Či už počas adventu pečiete cukrovinky po kilogramoch, alebo si naopak vystačíte len s niekoľkými druhmi, bez vykrajovačov či plechov sa skrátka nezaobídete.

Pripravili sme preto pre vás päť tipov na kuchynské pomôcky, ktoré by vám nemali chýbať. Väčšinu z nich navyše využijete po celý rok.

Vianočné vykrajovadlá

Málokto si dokáže predstaviť Vianoce bez tradičných cukroviniek. Takže by vo vašej výbave nemalo chýbať aspoň niekoľko druhov vykrajovačov.

So súpravou antikoro vykrajovadiel Dr. Oetker vytvoríte rozkošné tvary, ktoré na tácke so sladkými dobrotami nezostanú bez povšimnutia.

Vianočná forma na pečenie biskupského chlebíčka

Skvelé dezerty, s ktorými zažiarite nielen v období vianočných sviatkov, upečiete aj vo formách.

Sladké aj slané pečivo pripravíte vďaka forme na biskupský chlebíček Dr. Oetker, ktorá je vyrobená z ocele. Tiež odolá teplotám až do 230 °C a má aj nepriľnavý povrch.

Vianočná forma na pečenie bábovky

K tradičným dezertom patrí aj úplná klasika – bábovka. S formou na pečenie od značky Bonami Selection vynikne nielen chuťovo, ale aj svojím nápaditým a ozdobným tvarom.

Vďaka ľahkej a odolnej hliníkovej forme sa náplň rovnomerne prepečie, teda máte oveľa väčšiu istotu, že bábovku nepripálite. Nepriľnavá vrstva sa zase postará o to, že bábovku vyklopíte bez problémov.

Plechy na pečenie

Pečenie je radosť, a to veľmi dobre vie aj britská značka Sabichi. Vo svojich pomôckach do kuchyne preto kladie dôraz na dômyselnosť a kvalitné materiály, čo platí aj o ich plechu z ocele.

Embosovaný valček

Ak sa chcete pochváliť parádnymi sušienkami či cukrovinkami, ale zdobenie nie je práve vaša parketa, spoľahnite sa na embosovaný valček Orion Flower.

Vytvoríte s ním úžasné vzory – minimum úsilia, ale o to väčší efekt. A to sa pred Vianocami hodí.