5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Trend: osviežte svoj interiér s pastelovozelenou farbou

Využite vo svojom domove pozitívne účinky pastelovozelenej farby. Je svieža, chladivá a upokojujúca. Preto sa hodí nielen do spálne, ale aj kuchyne a obývačky, kde využijete jej harmonizačný potenciál. Vrchol účinku dosiahnete, pokiaľ ju uplatníte na veľkej ploche, ale ani jej jednoduchým akcentovaním na detailoch nič nepokazíte.

Inšpirujte sa našimi tipmi a vneste do svojho domova svieži závan jari!

Prečo ju do interiéru zaradiť

Neverili by ste, čo všetko môže jedna farba predstavovať. Napríklad symbolizuje spojenie vedy a prírody a má optimistický nádych, ktorý by nám mal vydržať aj pre budúce dekády a jej neutralita stiera rodové rozdiely.

Chápať sa dá všelijako, každopádne pre nás je to sviežia a čistá farba, ktorá bude najmä na jar vyzerať skvele, či už na pohovke, alebo len drobných dekoráciách.

Ako s ňou pracovať

Neo mint patrí k chladnejším a svetlým odtieňom zelenej, inak je známa aj ako pastelovozelená. Opticky zväčšuje priestory a má upokojujúce a uvoľňujúce účinky.

Ak hľadáte len zaujímavé oživenie pre obývaciu izbu, začnite zľahka s vankúšmi, závesmi či kobercami. Ak ste už tejto farbe podlahli úplne, interiéroví dizajnéri radia vymaľovať steny. Ak si na to netrúfate, zaobstarajte si pohovku v božskej pastelovozelenej.

Kam sa bude hodiť?

Do spálne, kúpeľne, kuchyne, skrátka kamkoľvek, kde potrebujete nastoliť príjemnú relaxačnú atmosféru a pocit sviežosti.

Skvele bude vyzerať v kombinácii s bielou farbou či svetlým drevom.