5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Udržte potraviny čerstvé –⁠ stavte na vákuovanie

Snažíte sa žiť udržateľne, ale napriek tomu sa vám z času na čas „podarí“ vyhodiť skazenú porciu jedla alebo v chladničke dávno zabudnutú zeleninu? Možno teda oceníte skvelú vychytávku, ktorá udrží vaše jedlo aj ingrediencie dlhšie čerstvé.

Poďte s nami objaviť funkčnosť a všetky výhody domáceho vákuovania potravín, ktoré si môžete užiť s produktmi značky Zwilling.

Čo všetko je na vákuovanie potrebné?

Základným kúskom pre domáce vákuovanie je nabíjacia elektronická pumpa, ktorá váži iba 300 g, jednoducho sa obsluhuje, je tichá a nepotrebujete k nej žiadne elektronické drôty. Pumpa sa navyše automaticky vypne pri dosiahnutí správneho vákua. K nej si potom zaobstaráte ľubovoľný počet sklenených alebo plastových dóz a vrecúšok v rôznych veľkostiach, podľa vlastnej potreby a veľkosti vašej rodiny.

Postupne môžete prikúpiť ďalšie boxy či opakovateľne použiteľné vrecká a vďaka nim sa potom môžete nadobro rozlúčiť s používaním neekologických a jednorazových potravinových vrecúšok a fólií.

V čom je výhoda vákuovania?

Udrží vaše potraviny až 5x dlhšie čerstvé. Vďaka tomu nebudete musieť chodiť tak často na nákup a ušetríte si veľa času. Uchováva sviežu vôňu aj chuť potravín, žiadny stravník tak neodhalí, že ste obed uvarili už pred pár dňami. Prípravu jedál si tak budete môcť plánovať vopred.

Vákuovanie predchádza „spáleniu“ potravín ku ktorému dochádza pri nesprávnom zmrazení. Vrecká môžete využiť na prípravu mäsa metódou sous vide. Vákuovaním urýchlite proces marinovania mäsa na gril len na pol hodiny.

Značka Zwilling vyvinula dokonca aj mobilnú aplikáciu, ktorá vám pomôže vďaka QR kódu na každej škatuľke strážiť dátum spotreby daného obsahu.

Ako sa o dózy a vrecká postarať?

Vákuovacie dózy, viečka a vrecká Zwilling nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. Sú vhodné nielen do chladničky, mrazničky, ale napríklad aj do mikrovlnnej rúry. A aby ste s nimi nemali naozaj žiadnu prácu, môžete ich rovno zavrieť do umývačky.