5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Úložný nábytok v industriálnom štýle

Máte radi, keď sa v útulnom interiéri prelína nábytok a doplnky v surovej estetike starých továrenských hál? Kúsky v industriálnom štýle sa na nič nehrajú a presne to na nich máme radi.

Objavte s nami tie najlepšie industriálne komody, skrine, knižnice aj police bez falošného pozlátka.

Typické tvary a rysy

Na industriálnym nábytku ide na prvý pohľad poznať, že to nie je žiadna citlivka a veľa toho vydrží. Opotrebovane pôsobiace skrine môžu dokonca vyzerať ako vystrihnuté priamo zo starých továrenských šatní. Priznané spoje, skrutky aj rôzne nedokonalosti či opotrebovanie materiálu dodáva nábytku tú správnu autentickosť.

Materiály

Pri industriálnej komode určite nevadí, ak bude vyrobená z opotrebovaného alebo neopracovaného materiálu – naopak, pre tú správnu atmosféru je to viac než vítané.

Predsa len sa ale kladie dôraz na samotnú kvalitu a výdrž materiálu, preto sa tu najčastejšie využíva drevený masív v kombinácii s tmavo lakovaným kovom. Avšak betónové police a skrinky budú tiež pôsobiť netradične a v industriálnom interiéri dokonale vyniknú.

Farby

Farebné ladenie sa tu nesie v duchu prirodzenosti a bez zbytočných výstrelkov. Hrejivý drevený dekor s chladivými tónmi sa navzájom skvele dopĺňajú a tvoria harmonickú dvojicu.

Ak chcete túto kombináciu oživiť, vyberte zemité odtiene, horčicovú, tehlovú, olivovú alebo petrolejovú farbu. Výnimkou môžu byť kovové skrinky s pestro farebným, ale otlčeným lakom. Takýto kúsok bude skvelým oživením miestnosti.

Kombinujte

Páči sa vám industriálny štýl, ale bojíte sa, že by u vás doma pôsobil príliš „tvrdo“ a chladne? Neváhajte si zaobstarať pokojne aj len jeden dominantný kus nábytku a zvyšok interiéru laďte na jemnejšiu nôtu.

Výhodou industriálu je totiž jeho skvelá kombinovateľnosť s inými štýlmi – napríklad s minimalistickým, eklektickým aj boho štýlom. Napríklad výrazne industriálna komoda alebo TV skrinka bude skvelou dominantou aj v nadýchanej, bohémsky ladenej obývačke.

Viac inšpirácie pre úložné priestory nájdete v celej kategórii