Cyber Monday | Zľava 20 % na všetko s kódom CYBER20*Neplatí na už zľavnené a vybrané produkty.

5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

10 tipov na skladovanie potravín a ľahké jedlá plné vitamínov

Hoci nie je dôvod obávať sa hladovania ani v dňoch štátneho zákazu voľného pohybu, pripraviť sa na isté obmedzenia s rozmyslom a pokojom je určite na mieste. Nebojujte v obchodoch o posledné cestoviny a pripravte si arzenál jednoduchých jedál, ktoré povzbudia imunitu i náladu. Nechajte sa inšpirovať 10 nápadmi, ako najlepšie uskladniť potraviny a poradiť si aj s obmedzeným repertoárom v kuchyni.

Tip č. 1

Predĺžte trvanlivosť čestvého ovocia

Zvlášť v období, kedy nie je všade dostatok sviežich jabĺk, pomarančov a podobných výživných ochrancov nášho zdravia, je dôležité nakúpené suroviny nenechať zmrariť.

Či už ide o hrozno alebo čučoriedky, všetko dôkladne umyte v octovej vode, osušte a uložte v škatuľke do chladničky. Takto ošetrené vitamínové dobroty vydržia až trikrát dlhšie ako pri neopatrnom skladovaní.

Tip č. 2

Nepodceňujte prírodné antibiotiká

Cesnak a cibuľa síce nie sú priamo liekom, ale rozhodne povzbudia obranyschopnosť. V čase izolácie si navyše nemusíte lámať hlavu s ich vedľajšími aromatickými účinkami.
Pripravte si domáce pesto plné cesnaku alebo obyčajnú cesnačku. Dajte si záležať na dôkladnom rozotrení strúčikov v mažiari a nenechajte túto prísadu prejsť vysokou teplotou. Pripravili by ste sa tak o dôležité živiny.

Tip č. 3

Zamerajte sa na hygienu

Že si po príchode domov máme umyť ruky, vieme už od škôlky. Dávate si ale pozor, aby ste skočili do kúpeľne tiež zakaždým, keď prídete do kontaktu s tovarom doneseným z obchodu alebo sa dotknete kľučky?

Dávkovač na mydlo a umývací prostriedok je v kuchyni nevyhnutnosťou. Pri vyprádnení tašiek s nákupom si priebežne čistite dlane dezinfekčným prostriedkom či mydlom a ukladajte suroviny do pohárov a dóz. Menej obalov doma znamená menšie riziko kontaminácie.

Tip č. 4

Pripravte viac porcií naraz

Pri práci z domu je ťažké sústrediť sa a zároveň sa otáčať v kuchyni.
Aby vám pri video konferenciách nevyhladlo a nestrácali ste drahocenný čas pri sporáku, pri varení večere nechajte porciu bokom a tú nasledujúci deň len ohrejte. S praktickou dózou jedlo nestratí živiny ani chuť.

Tip č. 5

Namiešame vitamínovú bombu

Hľadáte povzbudenie, ktoré vás čo najúčinnejšie pripraví na súčasné zdravotné výzvy? Pripravte si smoothie plné vitamínu C, baktérií podporujúcich črevnú mikroflóru a nenasýtených mastných tukov v tej najlepšej podobe.
Budete potrebovať
* 200 ml čerstvej pomarančovej šťavy
* 1 avokádo
* lyžičku nastrúhaného zázvoru
* 200 ml cmaru