5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Usteľte svojim deťom v tých najlepších obliečkach

Výber detských obliečok je dôležitejší, než sa môže zdať. Majú byť nielen pekné, ale aj funkčné a šetrné k pokožke vášho dieťaťa, tak sa rozhodne neuspokojte len s tým, že je na nich obľúbená postavička. Poradíme vám, ako vybrať také, s ktorými bude zaspávanie (aj uspávanie) jedna radosť.

Prečo nepodceňovať výber materiálu

Detská pokožka je citlivá a zaslúži si len to najlepšie. S obliečkami bude v kontakte každý deň, a tak je na mieste vybrať jemné obliečky, ktoré dieťa nebudú nijako dráždiť. Ideálnou voľbou sú prírodné materiály ako bavlna, bavlnený satén alebo ľan.

V čom sa bude najlepšie zaspávať

Bavlnené obliečky: antialergický priedušný materiál, ktorý dovoľuje pokožke dýchať ako v zime, tak aj v lete.
Obliečky z bavlneného saténu: má rovnaké vlastnosti ako bavlna, ale navyše je ešte príjemnejší na dotyk.
Ľanové obliečky: obrovský hit medzi posteľnou bielizňou a niet divu. Pri spánku ľan udržuje detskú pokožku sviežu a suchú, stále krásne vonia a je jemný na dotyk. Jeho obstarávacia cena je vyššia, ale zase ide o investíciu, ktorá sa vyplatí na mnoho rokov.

Stavte na hravý minimalizmus

Detské kráľovstvo si žiada veselé farby a motívy. Lenže musíme počítať aj s tým, že detský vkus sa vyvíja a obľúbená princezná už nemusí byť za pár rokov v kurze. Tak čo s tým?

Zainvestujte do jednofarebných detských obliečok s neutrálnymi vzormi alebo bez potlačí a ideálne z kvalitného materiálu, ako je ľan alebo bavlna s vysokou gramážou. Obliečky môžu „rásť” s dieťaťom, a pritom nezostarnú. Oživíte ich hravými vankúšikmi a prikrývkami.

Základné kúsky obliečok občas prestriedajte s hravými motívmi, ktoré sú zrovna vášmu dieťaťu najbližšie

Zip alebo gombíky?

Dobre zvolené zapínanie vám môže ušetriť veľa času. Vaše dieťa sa bude časom učiť postielať samo, tak mu to čo najviac zjednodušte.

Zapínanie na zips je najlepší štart. Hodí sa aj pre veľmi malých prieskumníkov, ktorých by mohli malé gombíky príliš lákať. Tie kúpte až starším deťom.

V hre je aj zakladacie zapínanie, čiže obálkové, kde len stačí látkové vrecko pretiahnuť cez perinu či vankúš a máte hotovo.