Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Vianočný stromček v tradičnom štýle podľa blogerky Kejti.ts

Veríte, že autentickú atmosféru Vianoc vytvára okrem iných zvykov a tradícií aj klasicky vyzdobený dom a hlavne vianočný stromček? My tiež.

Poďte sa s nami inšpirovať čarovne hrejivou paletou ozdôb, slamenými aj drevenými dekoráciami, sklenenými bankami a ďalšími doplnkami, s ktorými podporíte dokonale slávnostnú náladu.

Hlavné motívy

Na tradične ozdobenom vianočnom stromčeku hrá hlavnú úlohu červená farba doplnená zelenou, bielou aj béžovou. Často na ňom nechýbajú ani prírodné motívy, ako sú šišky alebo slamené ozdoby a reťaze. Najrôznejšie postavičky prepracované do detailu alebo malí anjelikovia sa hodia úplne najviac. Ako nakoniec zdôrazniť celkový výsledok? Na samotný vrchol stromu nezabudnite pripevniť hviezdu.

Retro ozdoby od babky

Vianoce sú v prvom rade o rodine a stretávaní sa s priateľmi, preto je fajn, keď aj váš stromček získa poriadne osobitý ráz s príbehom. Ak máte na pôde pár schovaných rozkošných ozdôb alebo gúľ po starých rodičoch, určite ich vystavte na obdiv. Čím budú zvláštnejšie a možno aj trochu gýčovitejšie, tým lepšie. Ozdoby totiž fungujú ako korenie – ak to s nimi nepreženieme, tak výsledok nádherne "okoreníme".

Voňavé DIY ozdoby

Detailne spracované postavičky môžete tiež doplniť vlastnoručne vyrobenými dekoráciami. Stačí nakrájať pomaranč na kolieska a nechať ho usušiť. Alebo môžete vykrajovačom na cesto vykrojiť zvieratká z kôry pomela. Najväčšiu parádu ale urobíte s voňavými perníčkami – nemusíte ich ani zdobiť, krásne budú aj tak.