5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Jedáleň inšpirovaná vidieckym štýlom

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Hrubšie štruktúry a prírodné materiály sú typickými rysmi rustikálne ladenej jedálne. Pocit, že si vychutnávate domáce dobroty niekde na chalupe, ešte umocní smaltovaný riad, kockovaný ľanový obrus a lúčne kvety v masívnej váze. Skrátka – idyla.

Inšpirujte sa našimi tipmi, ako vytvoriť vidiecku jedáleň, kde sa budete po celý rok cítiť ako na letnej dovolenke!

Inšpirované vidiekom

K rustikálne ladenému interiéru neodmysliteľne patrí drevo. Poctivý masívny stôl preto bude základ. Aby však miestnosť nepôsobila hutne a presýtene, odľahčite ju kovovými prvkami – napríklad na stoličkách. Pokojne kombinujte rôzne tvary, vnesiete tak do jedálne dávku hravosti a uvoľnenosti. Takisto sa spoľahnite na doplnky vo svetlých farbách, ktoré jedáleň presvetlia.

Praktická koženka

Stoličky s poťahom imitujúcim kožu sú pre rustikálny štýl ako stvorené. Navyše oceníte aj ich ľahkú údržbu a vyliate nápoje vás len tak nerozhádžu.

Odolný parťák

Jedálenský stôl ideálne s doskou z masívneho dreva a patinou si zaslúži vystaviť na obdiv. Pre štyri osoby bude pohodlný okrúhly stôl s priemerom 120 cm alebo obdĺžnikový 160 x 90 cm.

V jednej línii

Typickým vidieckym kúskom nábytku je lavica, ktorá oplýva radom výhod. Na rozdiel od stoličiek nepotrebuje priestor na odsunutie od stola a môže poskytnúť aj ďalší úložný priestor.

Ako u babičky

K vidieku neodmysliteľne patrí štýlový riad. Okrem bielej a béžovej farby sa môže kombinovať aj s jemnými odtieňmi pastelových farieb a určite vyberte dekory s motívmi kvetov, zvierat alebo ozdobných nápisov. Nepodceňte ani doplnky. Plechový hrnček, nádobka na maslo a príbor s drevenou rukoväťou nesmie na prestretom stole chýbať. Na stoličky upevnite mäkké prešívané vankúše na sedenie a užite si pomalé raňajky.

Vidličky a nože

Príbory z kvalitnej pochrómovanej ocele nehrdzavejú a ľahko sa udržujú. Deťom a ľuďom s horšou motorikou budú však skôr vyhovovať také, ktoré majú drevenú rukoväť.

Folklórne motívy

Taniere s modrým dekorom patria k rodinným pokladom. Pôsobia malebne a odkazujú na tradičné hodnoty. A navyše – folklórne motívy sú opäť trendy! Nie je teda vhodnejší štýl, ako je ten vidiecky, kde sa budú perfektne vynímať.

Viac rád a tipov pre jedáleň nájdete aj tu.