Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Jedáleň inšpirovaná vidieckym štýlom

Hrubšie štruktúry a prírodné materiály sú typickými rysmi rustikálne ladenej jedálne. Pocit, že si vychutnávate domáce dobroty niekde na chalupe, ešte umocní smaltovaný riad, kockovaný ľanový obrus a lúčne kvety v masívnej váze. Skrátka – idyla.

Inšpirujte sa našimi tipmi, ako vytvoriť vidiecku jedáleň, kde sa budete po celý rok cítiť ako na letnej dovolenke!

Inšpirované vidiekom

K rustikálne ladenému interiéru neodmysliteľne patrí drevo. Poctivý masívny stôl preto bude základ. Aby však miestnosť nepôsobila hutne a presýtene, odľahčite ju kovovými prvkami – napríklad na stoličkách. Pokojne kombinujte rôzne tvary, vnesiete tak do jedálne dávku hravosti a uvoľnenosti. Takisto sa spoľahnite na doplnky vo svetlých farbách, ktoré jedáleň presvetlia.

Praktická koženka

Stoličky s poťahom imitujúcim kožu sú pre rustikálny štýl ako stvorené. Navyše oceníte aj ich ľahkú údržbu a vyliate nápoje vás len tak nerozhádžu.

Odolný parťák

Jedálenský stôl ideálne s doskou z masívneho dreva a patinou si zaslúži vystaviť na obdiv. Pre štyri osoby bude pohodlný okrúhly stôl s priemerom 120 cm alebo obdĺžnikový 160 x 90 cm.

V jednej línii

Typickým vidieckym kúskom nábytku je lavica, ktorá oplýva radom výhod. Na rozdiel od stoličiek nepotrebuje priestor na odsunutie od stola a môže poskytnúť aj ďalší úložný priestor.

Ako u babičky

K vidieku neodmysliteľne patrí štýlový riad. Okrem bielej a béžovej farby sa môže kombinovať aj s jemnými odtieňmi pastelových farieb a určite vyberte dekory s motívmi kvetov, zvierat alebo ozdobných nápisov. Nepodceňte ani doplnky. Plechový hrnček, nádobka na maslo a príbor s drevenou rukoväťou nesmie na prestretom stole chýbať. Na stoličky upevnite mäkké prešívané vankúše na sedenie a užite si pomalé raňajky.

Vidličky a nože

Príbory z kvalitnej pochrómovanej ocele nehrdzavejú a ľahko sa udržujú. Deťom a ľuďom s horšou motorikou budú však skôr vyhovovať také, ktoré majú drevenú rukoväť.

Folklórne motívy

Taniere s modrým dekorom patria k rodinným pokladom. Pôsobia malebne a odkazujú na tradičné hodnoty. A navyše – folklórne motívy sú opäť trendy! Nie je teda vhodnejší štýl, ako je ten vidiecky, kde sa budú perfektne vynímať.

Späť ku koreňom

Smaltovanie – špeciálna technika pre ochranu kovu je generáciami preverená a opäť sa vracia na výslnie. Riad ním opatrený totiž niečo vydrží. Len tak ho nepoškriabete a odolá aj vysokým teplotám. Zároveň ho oceníte, ak trpíte alergiami, neobsahuje totiž žiadne látky, ktoré by mohli spôsobiť ťažkosti.

Jednoducho, prosím

Pokrmy servírujte pokojne len na drevenej doštičke. Ak budete chcieť dodať tabuli slávnostnejší ráz, nič nepokazíte poschodovým podnosom z dreva či kameniny.

Viac rád a tipov pre jedáleň nájdete aj tu.