Cyber Monday | Zľava 20 % na všetko s kódom CYBER20*Neplatí na už zľavnené a vybrané produkty.

5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Pranie a žehlenie: bez čoho sa domáca práčovňa nezaobíde?

Pranie a žehlenie síce nepatrí k najobľúbenejším činnostiam, ale so správnymi pomocníkmi ide všetko jednoduchšie. Čo by teda v žiadnej domácej práčovni nemalo chýbať?

Základom je priestranný kôš na bielizeň, stabilný sušiak na bielizeň a žehliaca doska. Postupne môžete pridávať najrôznejšie vychytávky a užitočné pomôcky, ktoré vám túto domácu prácu ešte viac spríjemnia.

1. Bielizňové koše

Špinavá bielizeň patrí do koša. Preto by vám nemal chýbať aspoň jeden kôš na bielizeň. Praktickejšie sú však dva – jeden na svetlú, druhý na tmavú bielizeň. Nielenže budete mať prehľad, ktorá bielizeň pribúda rýchlejšie, ale vyhnete sa tým aj triedeniu bielizne tesne pred praním.

2. Sušiaky na bielizeň

Ak nevlastníte sušičku, nezaobídete sa bez sušiaka na bielizeň. Pre malé byty sa hodia skladacie, závesné či nástenné sušiaky, ktoré môžete po „akcii” zložiť a nebudú v miestnosti zbytočne zaberať miesto. K usušeniu bielizne dospejete o poznanie rýchlejšie s elektrickým sušiakom či elektrickým rebríkom. Ak máte záhradu, nie je od veci využiť vonkajší sušiak na bielizeň.

3. Žehliace dosky

Zatiaľ čo pre niekoho je žehlenie tou najnudnejšou domácou prácou, pre iného naopak predstavuje príjemnú upokojujúcu činnosť. Tak či onak všetko pôjde lepšie so stabilnou žehliacou doskou, najlepšie so zásuvkou a držiakom kábla.

Žehlenie uľahčí, zefektívni a spríjemní aj špeciálny viacvrstvový poťah na žehliacu dosku. Odevy stačí žehliť iba z jednej strany, čo ušetrí polovicu času. A to je už poznať!

4. Vychytávky na pranie

Základ už máte, pre väčšie pohodlie môžete postupne pridávať najrôznejšie zlepšováky. Od ochranných košíčkov na pranie, zmäkčujúcich guličiek až po doštičky z cédrového dreva do šatníkovej skrine. Chcete si uľahčiť skladanie bielizne? Siahnite po skladacej doske na tričká! Chumáčov na oblečení vás zase zbaví odžmolkovač.