5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Minimalisticky ladené záhradné posedenie

Máte pocit, že prírodná zeleň na vašej záhrade je dokonalá a harmonická presne tak, ako je, a teda nie je potrebné vymýšľať ďalšie zbytočné prikrášľovanie? Veď k pravému letnému relaxu na terase nakoniec nepotrebujete nič než naozaj pohodlné kresielko, stolík na pochutiny a obľúbený drink v ruke.

Inšpirujte sa naším výberom praktického vonkajšieho nábytku v jednoduchých líniách a z kvalitných materiálov. Poradíme vám, ako zariadiť svoje posedenie minimalisticky, neokázalo, ale napriek tomu originálne a útulne.

Variabilné vonkajšie futóny Karup sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú svoje posedenie vyriešiť ľahko a netradičným spôsobom.

V zloženom stave fungujú aj ako taburetka na sedenie, rozložené ako pohodlný matrac. Navyše je možné ich jednoducho prenášať po záhrade tam, kde je práve treba.

Nábytok vyberajte v nekomplikovaných tvaroch a ladných líniách. Zamerajte sa na zaujímavé detaily, ako je povrázkom vypletané operadlo alebo kamenná doska pri stolíku.

Dôraz klaďte aj na funkčnosť materiálov. U čalúneného nábytku sa oplatí, aby bolo polstrovanie rýchloschnúce a poťah odolný voči okamžitému znečisteniu – napríklad ako u ležadla značky Hartman.

Dekorácií a doplnkov vyberajte menej, ale o to starostlivejšie. Najlepšie bude, keď každý z doplnkov bude mať okrem estetickej funkcie aj pridanú hodnotu.

Štýlový plynový lampáš vám posvieti k večernému rozprávaniu, vlnená deka vás zahreje a vonkajší koberec ochráni vaše nôžky pred chladnou dlažbou.

Objavte veľa novej inšpirácie pre záhradné posedenie v ďalších štýloch.