5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Záhradné posedenie v nežne rustikálnom štýle

Chcete si na vlastnej záhradke pripomenúť atmosféru horúceho leta stráveného u babičky na dedine? Stroj času síce nemáme, za to vám pomôžeme zariadiť vašu terasu tak, aby z nej na vás dýchala autentickosť bezstarostného leta.
Nechajte sa inšpirovať dreveným nábytkom, textilom s motívmi kvietkov aj prúžkov, smaltovaným riadom i štýlovými doplnkami ako sú lampióny či dekorácie z liatiny.

Úplná prirodzenosť je základom úspechu každej dedinskej záhradky. Preto nebude prekážať, keď pri jednom stole skombinujete mix starších stoličiek s novými kúskami.

Nový nábytok vyberajte najlepšie z tradičných materiálov ako je kov či masív. Plastu či iným hi-tech materiálom sa radšej vyhnite.

Zub času, ktorý sa prejavuje na nábytku a doplnkoch je u rustikálneho štýlu viac ako žiadúci. Jemná patina dodá predmetom kúzlo aj autentickosť.

Skúste pátrať aj v pivnici svojich prarodičov, možno objavíte hotové poklady. Vyberte len pár najlepších kúskov, aby sa z vašej záhrady nestalo starožitníctvo.

Pridajte posedeniu štipku nežnosti v podobe textilu plného rozkvitnutých kvietkov, jemných prúžkov či jednoduchých prírodných farieb.

Vankúšikom, obrusom aj prestieraniu pristane ľan alebo bavlna. Plastovým obrusom našich babičiek už dávno odzvonilo.

Vychutnajte si popoludňajšiu kávu s domácou bublaninou na deke v tieni stromu. Smaltovaný riad v pastelových farbách dokonale doladí atmosféru. Navyše sa nemusíte báť, že by sa len tak rozbil.

Objavte veľa novej inšpirácie pre záhradné posedenie v ďalších štýloch.