5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Zahrejte svoj domov s kobercami a kožušinami

Aby sme sa vracali do útulného a hrejivého prostredia, je potrebné teplu domova trochu pomôcť. Náš šatník aj posteľ obmieňame podľa ročného obdobia, tak nezabúdajme ani na podlahy. A ako teda na to? Zoberte si na pomoc deky, vankúše, ale hlavne mäkučké koberce.

Vyberajte podľa materiálu a hrúbky

Silné koberce vo všeobecnosti poskytujú lepšiu izoláciu ako tie tenké, pretože medzi studenou podlahou a nohami je viac priestoru. Samozrejme, záleží aj na materiáli. Napríklad také vlnené koberce sú najteplejšie a najlepšie izolujú teplo aj hluk. Ak majú ale koberce odolávať zablateným nôžkam či labkám, zvážte tučný bavlnený koberec, ktorý sa lepšie čistí a suší.

Vyskúšajte koberce s vysokým vlasom

Za vysoké považujeme koberce s dĺžkou vlasu dlhšou nad 25 mm. Napríklad tzv. shaggy koberec, ktorý má chlpatý vzhľad a vytvorí príjemnú bariéru medzi studenou podlahou a vašimi chodidlami. Záleží na zvolenom materiáli, ale celkovo sú huňatejšie a príjemné na dotyk (aj došliapnutie).

Koberce strategicky rozmiestnite

Holé podlahy sú krásne, ale vaše bosé nohy sa nechcú ráno stretnúť s chladným drevom alebo dlaždicami. Preto umiestnite kusové koberce všade tam, kde sa vaše nohy často dotýkajú podlahy. Keď ráno vstanete z postele, pod pohovkou, pri jedálenskom stole, pred umývadlom či kuchynským drezom, alebo terasou. Nezabúdajte na praktickosť a napríklad do kuchyne vyberajte odolné koberce, ktoré sa dajú ľahko vyprať.

Stavte na kožušiny

Aj panelákový byt na chvíľku premení na horskú chatu. Vďaka miliónom tenkých vlákien sa kožušina krásne leskne a pôsobí honosne. Na výber sú prírodné, napríklad ovčie kožušiny, ale aj umelé kožušiny, ktoré sú rovnako mäkké a príjemné na dotyk.

Pridajte teplé farby

Celkovému dojmu môžete pocitovo ešte trochu dopomôcť správnou voľbou farieb. Zemité odtiene budú na oko pôsobiť viac hrejivo než napríklad studená biela. Vyskúšajte červený, hnedý, oranžový, zelený či sýtožltý koberec a opticky svoj domov zateplite.