5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Zahrejte svoj domov s kobercami a kožušinami

Michaela Šelenberková
Michaela Šelenberková
Bonami Blogger

Aby sme sa vracali do útulného a hrejivého prostredia, je potrebné teplu domova trochu pomôcť. Náš šatník aj posteľ obmieňame podľa ročného obdobia, tak nezabúdajme ani na podlahy. A ako teda na to? Zoberte si na pomoc deky, vankúše, ale hlavne mäkučké koberce.

Vyberajte podľa materiálu a hrúbky

Silné koberce vo všeobecnosti poskytujú lepšiu izoláciu ako tie tenké, pretože medzi studenou podlahou a nohami je viac priestoru. Samozrejme, záleží aj na materiáli. Napríklad také vlnené koberce sú najteplejšie a najlepšie izolujú teplo aj hluk. Ak majú ale koberce odolávať zablateným nôžkam či labkám, zvážte tučný bavlnený koberec, ktorý sa lepšie čistí a suší.

Vyskúšajte koberce s vysokým vlasom

Za vysoké považujeme koberce s dĺžkou vlasu dlhšou nad 25 mm. Napríklad tzv. shaggy koberec, ktorý má chlpatý vzhľad a vytvorí príjemnú bariéru medzi studenou podlahou a vašimi chodidlami. Záleží na zvolenom materiáli, ale celkovo sú huňatejšie a príjemné na dotyk (aj došliapnutie).

Pridajte teplé farby

Celkovému dojmu môžete pocitovo ešte trochu dopomôcť správnou voľbou farieb. Zemité odtiene budú na oko pôsobiť viac hrejivo než napríklad studená biela. Vyskúšajte červený, hnedý, oranžový, zelený či sýtožltý koberec a opticky svoj domov zateplite.