5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

5 dôvodov, prečo potrebujete doma koberec

Stále patríte medzi zapálených odporcov kobercov v domácnosti? Objavte s nami hneď päť dôvodov, prečo koberec vylepší vaše bývanie. Dokáže ľahko premeniť každú miestnosť, má aj niekoľko praktických výhod - od zateplenia domova až po tlmenie hluku.
Občas je koberec najľahšie (i najlacnejšie) riešenie všetkých vašich interiérových výziev.

1. Koberec dodá interiéru štýl

Koberec sa môže stať solitérom, ktorý bude hrať rolu v každej miestnosti, ale zvládne ju aj nenápadne podčiarknuť a doladiť. Môžete ich obmieňať podľa ročného obdobia a trendov alebo do nich zainvestovať. Niektoré koberce sú totiž tak krásne, že sa na podlahe dajú vnímať a vystavovať ako umelecké dielo.

2. Zvyšuje komfort

Koberce nie sú príjemné len pre oko, ale aj na dotyk. Užite si ten príjemný pocit, či už prejdete cez mäkkú prírodnú jutu, alebo ponoríte nohy do hebkej kožušiny. Najviac sa budú hodiť na tých miestach, kam najčastejšie stúpate, napríklad pod posteľou, pohovkou či jedálenským stolom.

3. Udržuje teplo

Koberec je skvelý izolant, zvládne udržať 20 % tepla a zaistí vašim nohám pohodlie. Poobzerajte sa po vlnených kobercoch, ktoré sú na túto úlohu najvhodnejšie alebo svoj interiér vyšperkujte pravou (alebo syntetickou) kožušinou.

4. Detský koberec zvyšuje bezpečnosť

Koberce skvele tlmia pády a nešmýka sa na nich, preto sú takmer nutnou výbavou do detskej izbičky. Malé deti väčšinu času trávia hraním na podlahe, preto ich s kobercom ochránite pred otĺčenými kolenami i nachladnutím. Ocenia ich aj staršie generácie - pohyb po koberci býva bezpečnejší ako na klzkej podlahe.

5. Definuje priestor

Profesionálni dizajnéri dobre vedia, že pomocou kobercov sa dá váš domov premeniť na nepoznanie. Skvele s nimi totiž rozdelíte, ohraničíte aj prepojíte rôzne časti miestnosti. Koberec poslúži ako vizuálny oddeľovač, ktorý jasne vymedzuje jedálenský kút, obývaciu oddychovú časť a kútik na čítanie.