Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
10 €RegistráciaPrihlásenie10 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Ako na vonkajšiu vianočnú výzdobu

Domy a záhrady pokryté vianočnými svetielkami sme pred rokmi vídali iba v amerických filmoch. Postupne si ale vonkajšie vianočné dekorácie našli cestu aj k nám.

Ak ste sa aj vy tento rok rozhodli, že si okrem interiéru ozdobíte aj vchod, záhradu alebo balkón, inšpirujte sa vianočne vyzdobenou terasou poľskej influencerky Mojdommojemiejsce.

Ako ozdobiť vchodové dvere

Vianočný veniec na dvere

Ešte pred pár rokmi boli vianočné vence na dverách skôr výnimkou. Dnes by ste holé dvere hľadali len márne. Môžete si vyrobiť živý prírodný veniec alebo kúpiť umelý, ktorý je praktickejší, pretože z neho neopadáva ihličie a môžete ho použiť aj ďalší rok.

Rohožka

Rohožka je vec, ktorá sa s vami lúči pri každom vašom odchode. A keď sa vraciate domov, je to to prvé, čo vidíte. Vyberte si kúsok s vianočným motívom, ktorý vyčarí úsmev na tvári ako vám, tak aj vašim návštevám.

Prírodná dekorácia do kvetináča

Pokiaľ máte pred dverami trochu miesta, využite ho na vianočnú výzdobu v kvetináči. Použiť doň môžete vetvičky brezy, čečinu alebo doň zasadiť malý stromček.

Svetielka

Svetelné reťaze dodajú domu slávnostný vzhľad. Môžete nimi ozdobiť vetvičky v kvetináči, veniec alebo girlandu, ktorú potom vyvesíte nad dvere.

Ako ozdobiť záhradu

Rozsvieťte stromčeky

Máte na záhrade listnaté stromy, ktoré sú cez zimu holé? Využite svetelné reťaze a obmotajte nimi kmene i vetvy jednotlivých stromov. Ideálnejšie sú ale ihličnany, pretože sa dajú ozdobiť nielen vianočnými svetielkami, ale aj klasickými ozdobami, takže si okrem vianočného stromčeka v obývačke, môžete vytvoriť ešte ďalšie na záhrade. Dajte si ale pozor, aby svetelné reťaze boli dostatočne dlhé.

Ako vyzdobiť balkón a terasu

Osvetlené girlandy

Veľmi jednoduchou vianočnou výzdobou pre vašu terasu alebo balkón je osvetlená girlanda. Postačí, keď si z vetvičiek nejakého ihličnanu vytvoríte dlhé girlandy, ktoré pripevníte k zábradliu a cez ňu pripevníte vianočné svetielka. Môžete použiť aj umelú girlandu, ktorá vám vydrží roky.

Výzdoba v kvetináčoch

Ak máte na zábradlí kvetináče, do ktorých sadíte na jar muškáty, môžete ich využiť na vianočnú výzdobu. Do kvetináčov zapichajte vetvičky ihličnanov a pridajte dekorácie, ktoré pripevníte k špajliam, aby neuleteli. Použiť však môžete aj iné vianočné ozdoby, ako sú anjelici, hviezdičky alebo vločky.

Lampáše a svetielka

Ak chcete, aby balkón či terasa pôsobili útulne, umiestnite na strop svetelné reťaze so žiarovkami. So svetielkami to ale nepreháňajte. Postačí, keď osvetlíte iba jednu časť balkóna. Ak sa rozhodnete svetielkami ozdobiť girlandu alebo kvetináče, na strop už žiarovky nedávajte. Priestor môžete ešte doplniť svetelným lampášom, ktorý sa k zimnému obdobiu náramne hodí.

Textil a dekorácie

Nezabudnite ani na dizajnové vianočné dekorácie a textilné doplnky v podobe najrôznejších plédov, diek a vankúšikov, ktoré dodajú terase či balkónu tú pravú vianočnú atmosféru. Pokiaľ navyše budete chcieť vonku chvíľu posedieť, dokonale vás zahrejú.