5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Šikovná organizácia malého bytu, diel 1.

Sotva si zavesíte kabát, z preplneného vešiaku na vás začnú padať bundy.
Na chodbe sa úspešne vymotávate medzi rozhádzanými pármi topánok, keď v tom v obývačke rozšliapnete neupratanú stavebnicu svojho synčeka. Au! Spoločne sa pozrieme na to, ako zmysluplne uskladniť vaše zimné bundy, obliečky aj koreničky tak, aby ste ich mali poruke a zároveň ušetrili v byte cenné miesto.

1. Nájdite každej veci svoje miesto
s úložnými boxami a organizérmi

Je to záhada. Tie najmenšie drobnosti vám v byte urobia ten najväčší neporiadok. Či už ide o slúchadlá alebo noviny, ktoré odkladáte po príchode domov alebo najrôznejšie škatuľky a koreničky v kuchyni.
Dajte zbohom chaotickej domácnosti a privítajte:

Uschovať veci v zásuvke je správny prvý krok, ale čoskoro zistíte, že to nestačí. Dózy sa budú pri vysúvaní neustále premiestňovať z jednej strany na druhú a keď k nim pridáte ešte otváraky, nože a desiatové vrecká, zaručene už v zásuvke nič nenájdete. Keď ju ale vyplníte niekoľkými organizérmi, každá vec zapadne na svoje miestečko.

2. S vákuovými vrecami získate viac úložného priestoru

Zimné bundy alebo plážové osušky nepotrebujete mať celý rok poruke. Nie každý má ale možnosť odložiť ich do pivnice či k babičke na povalu. Preto boli vynájdené vákuové organizéry, do ktorých nepotrebné veci ľahko uložíte.

Vysávač odstráni z vriec všetok vzduch, vďaka čomu vám zostane len tenký vak, pripravený k jednoduchému uskladneniu.

Dajú sa naskladať jeden na druhý alebo tiež zavesiť do skrine.
Veľkou výhodou je, že sa oblečenie vo vreciach nekrčí a je chránené proti molám, prachu a ďalším nečistotám. Navyše sú prehľadné a tak vám hľadanie obľúbenej periny nezaberie príliš veľa času.