5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Hygge, lykke a lagom: severské šťastie spočíva v detailoch

Škandinávske národy patria k tým najšťastnejším na svete. Hlavným dôvodom je nielen ich prístup k životu. Ich spokojnosť začína v útulnom domove, kde trávia veľké množstvo času. Obklopujú sa maličkosťami, trávia čas so svojimi blízkymi a vychutnávajú si každý deň plnými dúškami.

Mnohí si hygge, lykke a lagom spájajú s jesenným a zimným obdobím. Harmonický interiér však bude zdrojom šťastia celoročne. Tak si dajte niečo dobré pod zub, začítajte sa do severskej detektívky a užívajte si čaro každého okamihu.

Štýl, ktorý si získal srdcia ľudí po celom svete

Horúca čokoláda po návrate z jarnej prechádzky, vôňa stránok v knihe z antikvariátu alebo praskanie starej platne v gramofóne. Pre každého je hygge niečo trochu iné. Tento spôsob života pochádza zo Škandinávie a má mnoho podôb. Pre všetky je ale spoločné vedomé prežívanie okamžiku.

Pravé hygge si nekúpite, no veľmi ľahko ho možno navodiť pomocou hrejivých plédov, vankúšikov i sviečok. Obľúbený nápoj si vychutnajte v spoločnosti pradúcej mačky na pohovke alebo v náruči človeka, ktorý vám je na svete najbližší.

Bývanie ako z časopisu

Severania si potrpia na interiéry dotiahnuté do posledného detailu. V ich byte síce nenájdete veľké množstvo nábytku, za to ale bude kvalitný a dizajnový.

Dokážu do neho investovať vysoké sumy, ale milujú aj lovenie v bazároch a na blších trhoch. Často si domov odnesú naozajstný skvost s minulosťou plnou zaujímavých príbehov.

Vo väčšine domácností nájdete typický čierno-biely koberec, pohodlné kreslo, ušiak, ikonickú vázičku Kähler Design aj dobre zásobenú knižnicu.