Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Hygge, lykke a lagom: severské šťastie spočíva v detailoch

Škandinávske národy patria k tým najšťastnejším na svete. Hlavným dôvodom je nielen ich prístup k životu. Ich spokojnosť začína v útulnom domove, kde trávia veľké množstvo času. Obklopujú sa maličkosťami, trávia čas so svojimi blízkymi a vychutnávajú si každý deň plnými dúškami.

Mnohí si hygge, lykke a lagom spájajú s jesenným a zimným obdobím. Harmonický interiér však bude zdrojom šťastia celoročne. Tak si dajte niečo dobré pod zub, začítajte sa do severskej detektívky a užívajte si čaro každého okamihu.

Štýl, ktorý si získal srdcia ľudí po celom svete

Horúca čokoláda po návrate z jarnej prechádzky, vôňa stránok v knihe z antikvariátu alebo praskanie starej platne v gramofóne. Pre každého je hygge niečo trochu iné. Tento spôsob života pochádza zo Škandinávie a má mnoho podôb. Pre všetky je ale spoločné vedomé prežívanie okamžiku.

Pravé hygge si nekúpite, no veľmi ľahko ho možno navodiť pomocou hrejivých plédov, vankúšikov i sviečok. Obľúbený nápoj si vychutnajte v spoločnosti pradúcej mačky na pohovke alebo v náruči človeka, ktorý vám je na svete najbližší.

Bývanie ako z časopisu

Severania si potrpia na interiéry dotiahnuté do posledného detailu. V ich byte síce nenájdete veľké množstvo nábytku, za to ale bude kvalitný a dizajnový.

Dokážu do neho investovať vysoké sumy, ale milujú aj lovenie v bazároch a na blších trhoch. Často si domov odnesú naozajstný skvost s minulosťou plnou zaujímavých príbehov.

Vo väčšine domácností nájdete typický čierno-biely koberec, pohodlné kreslo, ušiak, ikonickú vázičku Kähler Design aj dobre zásobenú knižnicu.

Lykke je nové hygge

Hygge je vám iste známe už niekoľko rokov. Na pomyselnej pretekárskej dráhe ho pomaly začína doháňať ďalší severský koncept menom Lykke a v doslovnom preklade skutočne znamená šťastie.

Šťastie k nám väčšinou prichádza vtedy, keď robíme šťastné aj svoje okolie. Láskavosť, dôvera a pospolitosť sú jedny z mnohých aspektov spokojnosti najšťastnejších národov na svete.

Dajte najavo svojej rodine i priateľom, že vám na nich záleží a snažte sa s nimi tráviť čo najviac času. Či už sa vydáte na spoločný výlet do prírody, alebo pripravíte pestrú večeru u vás doma.