-15 % na svietidlá s kódom SVIETIDLA15 | Ušetrite ešte dnes →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

DIY: papierový lampáš v japonskom štýle

Barbora Bláhová - 1. júla 2022

Teplé dni volajú po tom, aby ste si užili dlhé večery v príjemnej atmosfére blížiaceho sa leta. Príjemné osvetlenie je nevyhnutné. Vyrobte si jednoduchý lampáš v minimalistickom duchu z dreva a papiera. Dokonale zapadá do módneho japonského štýlu.
Lampáš v štýle japandi sa bude perfektne hodiť na terasu alebo balkón.

Lampáš v štýle japandi sa bude perfektne hodiť na terasu alebo balkón.

Čo budete na výrobu lampáša potrebovať?

• Drevené špachtle (my sme použili 44 kusov) - dostanete ich napríklad v lekárni,
• papier na pečenie,
• 4 drevené tyčinky (my sme použili dĺžku 4 x 35 cm s priemerom 7 mm),
• nožnice,
• pištoľ na horúce lepidlo,
• tepelne odolnú sklenenú nádobu

Ako postupovať?

1. Dve tyčinky položte vodorovne vedľa seba na rovný povrch, aby medzi nimi bolo dostatok miesta pre sklo. Drevené remeselné tyčinky nalepte rovnomerne na konce tyčiniek tak, aby po stranách vznikol malý presah.
2. Ostatné remeselné tyčinky položte jednu po druhej po dĺžke tyčiniek. Zatiaľ ich nelepte. Keď ich dokončíte, na každú ďalšiu drevenú tyčinku naneste lepidlo. Zvyšné odložte bokom. Vytvoria sa tak pravidelné medzery po celej dĺžke.
3. Rovnakým spôsobom zostavte aj druhú stranu lampáša. Nebojte sa, ak na oboch stranách uvidíte malé konce tyčiniek. Zakryjete ich neskôr pri montáži.
4. Nastrihajte štyri rovnaké pásy papiera na pečenie, aby ste zakryli priestory medzi tyčinkami. Šírku nechajte o niečo väčšiu, ako je rozpätie drevených tyčiniek. Dva prúžky prilepte na drevené tyčinky na zadnej strane dvoch vytvorených stien lampáša.
Tip: drevo môžete natrieť ľubovoľnou farbou a dokonale tak zladiť lampión s interiérom. Môžete použiť aj výrazné odtiene, aby táto dekorácia v priestore vynikla. Vyskúšajte napríklad červenú.
5. Obidve hotové steny lampáša položte na bok tak, aby vnútorné strany/tyčinky smerovali k sebe, a opäť nalepte tyčinky do určených medzier po dĺžke tretej strany.
6. Potom polodokončený lampáš otočte a do medzier na každom konci zvyšnej steny nalepte jednu tyčinku, aby bol lampáš kompaktný. Na konci tohto kroku prilepte na vnútornú stranu tretej hotovej steny prúžok papiera.
7. Pod krajné tyčinky štvrtej steny umiestnite a nalepte pásik papiera na pečenie, uistite sa, že ste ho dokonale natiahli. Pokračujte v lepení ostatných tyčiniek, pričom k nim vždy nalepte kúsok papiera.
8. Na záver budete potrebovať už len štyri remeselné drevené tyčinky, ktorými kolmo zakryjete vyčnievajúce konce tyčiniek na hornej a dolnej strane lampáša. Vložte doň nádobu so sviečkou a máte hotovo.
Vychutnajte si dokonalú večernú atmosféru s dobrým nápojom v kameninovom hrnčeku Bloomingville Sandrine od dizajnérky Betiny Stampe. Svietnik Bloomingville Nowa Votive môžete použiť aj ako malú misku na drobné sušienky.
Chcete si skrášliť balkón? Vyrobte si prírodný kvetináč alebo DIY aerium.
DIY lampáš sa bude hodiť ako pekné vonkajšie osvetlenie

DIY lampáš sa bude hodiť ako pekné vonkajšie osvetlenie

Produkty