Dizajnové svietidlá oživia váš domov

Dizajnové svietidlá už nie sú len doménou umelcov, architektov a 5 hviezdičkových hotelov. Nevšedné osvetlenie je krásnym a atraktívnym doplnkom každého interiéru. Vzbudzuje dojem nadčasovosti a slobody. Inšpirujte sa nižšie svietidlami, ktoré svojím dizajnom rozsvietia každú domácnosť a dodajú jej ten správny luxusný šmrnc.

Vintage osvetlenie v metalických odtieňoch

O nadčasový dizajn sa postará vintage závesné osvetlenie inšpirované 60., 70. aj 80. rokmi. Najväčšej obľube sa tak tešia medené, strieborné a zlaté odtiene, ktoré symbolizujú luxus. Sú bohato zdobené a môžete ich umiestniť ako hlavné závesné osvetlenie do obývačky alebo aj nad jedálenský stôl.

Centrálne osvetlenie doplňte nástenným svietidlom

Nástenné dizajnové svietidlá môžu byť vhodným doplnkom toho centrálneho. Vyberajte predovšetkým také osvetlenie, ktoré je farebne zhodné alebo je z rovnakého materiálu ako ústredné. Avšak čo sa týka dizajnu, nie je jednotvárnosť podmienkou. Krásne vynikne aj kombinácia niekoľkých štýlov dohromady.

Stolové lampy ako dekorácia

Preč sú časy, kedy miestnosť musel osvetľovať iba jeden luster zo stropu. Dnes máme na výber naozaj veľa možností - napríklad dvojitú funkciu svetiel. Dizajnové lampičky poslúžia nielen svojou svietivosťou, ale tiež vhodne doplnia interiér ako dekorácia. Môžete ich umiestniť na konferenčný stolík, na komodu, vedľa televízie, na podlahu, skrátka kdekoľvek sa vám zapáči.

Nenašli ste v inšpirácii osvetlenie pre váš domov? Prezrite si ďalších viac ako 1 600 svietidiel.