-15 % na kategóriu Postele s kódom DOBRUNOC15*Platí aj v predajni. Nevzťahuje sa na zľavnené a vybrané produkty.

-15 % na kategóriu Postele s kódom DOBRUNOC15*Platí aj v predajni. Nevzťahuje sa na zľavnené a vybrané produkty.

5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

5 rád ako skĺbiť home office a rodičovstvo

Každý rodič, ktorý v tomto neľahkom období trpezlivo zostáva s deťmi doma a usilovne hľadá čas k sústredenej práci, by si zaslúžil metál. Ponorková choroba spolu s plným profesijným nasadením dokáže pekne zahrať na nervy. Vydýchnite na moment a inšpirujte sa našimi 5 tipmi, ktoré pomôžu deti zabaviť a vám zachrániť duševné zdravie.

Tip pre rodičov na home office č. 1

Udržujte rituály bežného dňa

Možno je príjemné zostať v pyžame a pracovať v mäkkom župane namiesto obmedzujúceho saka. Vysielate tým však nevhodný signál. Aby vaše ratolesti pochopili, že súčasný výnimočný stav neznamená nekonečný víkend, oblečte si hneď ráno pohodlné oblečenie, ktoré by bolo zároveň vhodné do kancelárie.

Starostlivosť o zovňajšok sa malé princezné a džentlmeni učia pozorovaním, a tak by bola škoda ubrať s pozitívnych návykov len preto, že momentálne zostávate len v kruhu najbližších. Aj zdanlivo jednoduché veci ako je zapletenie vrkoča alebo nanášanie pleťového krému môžu mať veľký vplyv na náladu v domácnosti.

Tip pre rodičov na home office č. 2

Nastavte pravidelný režim

Už v škôlke sa deti dozvedia, že každá aktivita má svoj čas a chvíľkovým rozmarom nemôžete vždy vyhovieť. Rovnaké pravidlá platia aj doma. Vytvorte plán dňa a snažte sa ho systematicky plniť. Spíšte ho na tabuľu alebo ho vystavte na nástenke, aby bol na očiach aj vám. Nemusíte si robiť ťažkú hlavu s odchýlkami od plánu. Dôležité je, že doma zavládne ten správny režim.

Tip pre rodičov na home office č. 3

Zapojte deti do domácich prác

Možno sú vaši pomocníci naozaj maličkí, skúste im uložiť jednoduchú úlohu. Nejde o efektivitu upratovania, ale o dobre využitý čas a príležitosť k učeniu sa. Úkony, ktoré by ste inokedy vnímali ďalšiu povinnosť sa stanú zbližujúcimi chvíľami.

Pripravte pre nich malú zásterku a nechajte ich, aby utreli svoj plastový riad alebo naplnili práčku špinavou bielizňou. Starší kuchári zvládnu aj asistovať pri varení. Zostaňte nad vecou, keď sa niečo nepodarí. Teraz viac ako inokedy platí, že keď nejde o zdravie, nejde o nič. A tak chváľte každý pokrok a podporujte ich zvedavosť.

Zostaňte v bezpečí a nad vecou!

Čerpajte overené informácie, inšpirácie i povzbudenie. Bonami je tu pre vás aj v týchto neľahkých časoch. Nestrácajte optimizmus a pomôžte nám šíriť láskavosť, nie strach.